English  
امروز چهارشنبه 10 آذر 1400
صفحه اصلي  |  اهداف  |  تاریخچه  |  تماس با ما  |  وب سایت اتاق تهران

آگهي

فراخوان

گزارش تصویری


دیدار دبیرکل شبکه زنان کارآفرین مالزی و رییس کانون زنان بازرگان و کارآفرین ایران - 1396/08/13

کارگاه آموزشی سرمایه گذاری در بورس در پساتحریم

مراسم بزرگداشت روز زن 1394/01/19

تاريخ:  1397/02/29   زمان:  14:49
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خبر داد:
مشارکت اقتصادی بانوان یک درصد افزایش یافت

  »
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از افزایش یک درصدی نرخ مشارکت اقتصادی بانوان در بخش های مختلف نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: رشد این مشارکت نیازمند تلاش بیشتر همه دستگاه ها است.
معصومه ابتکار در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا در پاسخ به این سوال که چرا هنوز مشارکت اقتصادی زنان به رشد مناسب نرسیده است، اظهار داشت: موضوع کارآفرینی و اشتغال بانوان، از موضوعات بسیار مهم معاونت زنان ریاست جمهوری در دولت دوازدهم است و تاکنون برای رشد مشارکت اقتصادی بانوان تلاش های خوبی صورت گرفته است.
بر اساس آمار اعلام شده از سازمان برنامه و بودجه کشور، نرخ مشارکت اقتصادی زنان با 1.1 درصد رشد از 14.9 درصد در سال 1395 به 16درصد در سال 1396 افزایش یافته است.
ابتکار ادامه داد: آمارهای سال 95 و 96 نشان می دهد که سهم قابل توجهی از مشاغل ایجاد شده در کشور برای بانوان بوده است که البته هنوز جای کار دارد و باید برای اشتغال بانوان و افزایش مشارکت اقتصادی آنان تلاش های بیشتری صورت گیرد.
وی اضافه کرد: سهم بالای بانوان در مشاغل ایجادشده در کشور نشانه های خوبی دارد و تلاش می شود در حوزه ارائه تسهیلات اشتغالزایی به بانوان در بخش های مختلف، موانع موجود نیز برطرف شود تا سهم بانوان هر سال از رشد خوبی برخوردار باشد.
طبق آمار منتشر شده سازمان برنامه و بودجه، از شاخص های سالانه نیروی کار، جمعیت فعال زنان در سال 1396، پنج میلیون و 232 هزار و 661 نفر بود که نسبت به سال قبل از آن 340 هزار و 27 نفر به این جمعیت افزوده شده است.
مطابق این آمار 314 هزار و 341 نفر به جمعیت زنان شاغل و 25 هزار و 686 نفر به جمعیت زنان بیکار در سال 1396 افزوده شده است.
در سال 1395 نرخ بیکاری زنان 20.7 درصد بود که در سال بعد (1396) 9 دهم درصد بهبود یافته و به 19.8 درصد رسیده است.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: برای افزایش مشارکت بانوان، توان افزایی زنان، همکاری های بین المللی برای افزایش مشارکت ها و تبادل تجربیات دیگر کشورها در حوزه اشتغال و کارآفرینی بانوان را در دستورکار داریم.

 آرشیو اخبار بازگشت
خدمات شورا
عضویت امور بانوان
گروههای کاری
آموزش و پژوهش
سازمانهای مرتبط
بخش های خبری اتاق
» اخبار داخلی
» اخبار خارجی
» مقاله
زنان کارآفرین
[آرشیو]

اخبار با فرمت

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران می باشد