English  
امروز چهارشنبه 10 آذر 1400
صفحه اصلي  |  اهداف  |  تاریخچه  |  تماس با ما  |  وب سایت اتاق تهران

آگهي

فراخوان

گزارش تصویری


دیدار دبیرکل شبکه زنان کارآفرین مالزی و رییس کانون زنان بازرگان و کارآفرین ایران - 1396/08/13

کارگاه آموزشی سرمایه گذاری در بورس در پساتحریم

مراسم بزرگداشت روز زن 1394/01/19

تاريخ:  1397/10/16   زمان:  10:11
یادی از سانچی

  »ا
سیده فاطمه مقیمی

هر رخدادی پیامدهای مثبت و منفی خاص خود را در پی دارد که باید از پیامدهای مثبت برای تکرار و از منفی ها برای پیشگیری استفاده کرد. رخدادهای عاری از پیامدهای مثبت به طور کلی دو دسته خسارت را برای جامعه اقتصادی به بار می آورند که اولی مالی و دیگری معنوی و انسانی است و اگر با این رویکرد به حادثه سانچی نگاه کنیم، باید آن را یک فاجعه انسانی به شمار آورد نه صرفا یک تصادف دریانوردی.

حادثه سانچی خساراتی به همراه داشت که هرگز قابل جبران نیست. سرمایه انسانی که کشورمان در این حادثه از دست داد غیرقابل بازگشت است و داغداری خانواده های عزیزانی که در حادثه سانچی از بین رفتند، درمانی ندارند. از سوی دیگر نمی توان این افراد را صرفا متعلق به خانواده حقیقی و یا مجموعه صنفی که در آن فعالیت می کردند دانست. کشته شدن این افراد متخصص و جوانان کارآزموده در مسیر خدمت به ایران برای تمام جامعه ایران دهشتناک و غم انگیز بود و حتی اکنون نمی توان گفت که آثار آن از جامعه زدوده شده است. به طور حتم افکار عمومی به دنبال پاسخ این سوال است که مقصر واقعی کیست و زمانی که جعبه سیاه سانچی مورد تفسیر و تحقیق قرار بگیرد، و مقصران اصلی شناخته شوند، انتظار پاسخگویی از آنان برای التیام آلام جامعه در این باره وجود دارد.

از سوی دیگر حادثه سانچی در برگیرنده پیامدهای مالی و اقتصادی هم بود. این نفت کش متعلق به شرکت ملی نفت کش ایران است که تحت مالکیت صندوق بازنشستگی و پوشش شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی است. این شرکت از سویی به دولت و از سویی به بخش عمومی متصل است. نکته ای که باید در این زمینه در مورد شرکت ملی نفت کش بدانید این است که این شرکت بزرگترین شرکت نفت کش در دنیاست و با ناوگانی عظیم از نظر حجمی به جابه جایی کالا در سطح دریا مبادرت می کند. زمانی که این ناوگان بزرگ از ناحیه یکی از ابزارهای تجاری اش دچار مشکل می شود و به دلیل تحریم ها پوشش بیمه ای کامل را دریافت نمی کند، علاوه بر زیان معنوی باید به زیان مالی هم تن دهد. امید است که در گفت وگو با مسئولان شرکت ملی نفت کش ابعاد تازه ای از حادثه سانچی برای افکار عمومی روشن شود.
منبع:سایت اتاق تهران

 آرشیو اخبار بازگشت
خدمات شورا
عضویت امور بانوان
گروههای کاری
آموزش و پژوهش
سازمانهای مرتبط
بخش های خبری اتاق
» اخبار داخلی
» اخبار خارجی
» مقاله
زنان کارآفرین
[آرشیو]

اخبار با فرمت

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران می باشد