English  
امروز چهارشنبه 10 آذر 1400
صفحه اصلي  |  اهداف  |  تاریخچه  |  تماس با ما  |  وب سایت اتاق تهران

آگهي

فراخوان

گزارش تصویری


دیدار دبیرکل شبکه زنان کارآفرین مالزی و رییس کانون زنان بازرگان و کارآفرین ایران - 1396/08/13

کارگاه آموزشی سرمایه گذاری در بورس در پساتحریم

مراسم بزرگداشت روز زن 1394/01/19

تاريخ:  1399/06/04   زمان:  13:10
در دیدار نماینده استان ایلام در مجلس با عضو هیات رئیسه اتاق تهران مطرح شد
ایلام، دروازه جدید برای ورود به بازار مدیترانه

  »نماینده استان ایلام در مجلس شورای اسلامی در ملاقات با عضو هیات رئیسه اتاق تهران، با تشریح وضعیت اقتصادی و جغرافیایی این استان و اینکه ظرفیت‌های اقتصادی در این استان هنوز متبلور نشده‌است، بر لزوم همراهی کارآفرینان و سرمایه‌گذاران بخش‌خصوصی برای توسعه و راه‌اندازی صنایع و کسب‌و‌کارها در این منطقه تاکید کرد.

سارا فلاحی در دیدار با سیده فاطمه مقیمی و در حضور سید حسین سلیمی نماینده اتاق بازرگانی در سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، استان ایلام را دروازه ورود ایران به بازار کشورهای حوزه مدیترانه دانست که به گفته وی، بخش‌خصوصی می‌تواند با استفاده از توانمندی‌های خود، از ظرفیت‌های بالقوه این استان برای ایجاد پل ارتباط تجاری ایران با کشورهای این حوزه استفاده کند.

وی از جمله زمینه‌های توسعه‌ای در این استان را بخش کشاورزی و دامپروری عنوان کرد و یادآور شد که مراتع گسترده در ایلام، فرصتی ایده‌آل برای سرمایه‌گذاران در ایجاد واحدهای بزرگ صنعتی و با تکنولوژی روز دنیا است.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی همچنین، وجود منابع عظیم گیاهان دارویی در مناطق حاصل‌خیز این استان را یکی دیگر از زمینه‌های جلب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان به این منطقه دانست و نزدیکی این استان با کشور عراق و بازار رو به رشد این کشور را فرصتی مناسب برای توسعه صادرات غیرنفتی ایران بیان کرد.

فلاحی همچنین وجود جاذبه‌های گردشگری و آثار تاریخی در استان ایلام را بستری مناسب برای حضور سرمایه‌گذاران ایرانی و خارجی در این استان عنوان کرد و یادآور شد که با همکاری اتاق بازرگانی تهران و کنشگران بخش‌خصوصی در عرصه‌های مختلف اقتصادی، بتوان علاوه بر ایجاد اشتغال در این استان، زمینه توسعه صادرات غیرنفتی ایران به عراق و دیگر کشورهای همسایگان غربی ایران بیش از گذشته فراهم شود.

در این نشست، سیده فاطمه مقیمی عضو هیات رئیسه اتاق تهران نیز در سخنانی، از استان ایلام به عنوان استانی با فرصت‌های اقتصادی بکر و نوین یاد کرد که به گفته وی، در صورت شناسایی ظرفیت‌های کارآفرینی و سرمایه‌گذاری در این استان، این منطقه می‌تواند به کانون جدید جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی تبدیل شود.

مقیمی در همین رابطه تصریح کرد که به دلیل دست‌نخورده ماندن بخش عمده‌ای از ظرفیت‌های اقتصادی در استان ایلام، بستر مناسب برای توسعه اقتصاد پایدار و ایجاد صنایع مبتنی بر دانش روز در این منطقه فراهم است. وی نیز با تاکید بر اینکه در استان ایلام می‌توان در سایه تولید محصولات و خدمات موردنیاز بازارهای صادراتی عراق و سایر همسایگان غربی ایران، کارآفرینی و فرصت اشتغال برای جوانان این استان را نیز فراهم کرد، یادآور شد که تسهیل‌سازی قوانین و مقررات مرتبط با کسب‌و‌کار از سوی مجلس یازدهم، روند توسعه‌بخشی صنایع و اقتصاد در استان‌ها را تسریع خواهد کرد.

عضو هیات رئیسه اتاق تهران سپس به توانمندی‌های فنی و علمی اتاق بازرگانی در شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان‌ها و معرفی آن به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی اشاره کرد و در این رابطه، آمادگی اتاق تهران برای مشارکت در شناسایی و معرفی طرح‌های سرمایه‌گذاری در استان ایلام را مورد تاکید قرار داد.

 آرشیو اخبار بازگشت
خدمات شورا
عضویت امور بانوان
گروههای کاری
آموزش و پژوهش
سازمانهای مرتبط
بخش های خبری اتاق
» اخبار داخلی
» اخبار خارجی
» مقاله
زنان کارآفرین
[آرشیو]

اخبار با فرمت

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران می باشد