سفری برای افزایش سرمایه گذاری در عربستان جدید

شاهزاده سعودی با مدیران اپل و گوگل ملاقات می کند

تاريخ 1396/12/26 ساعت 15:43

سخنگوی سفارت عربستان سعودی در واشنگتن برنامه سفر محمد بن سلمان را تایید کرده است اما مدیران شرکت هایی مثل گوگل و اپل دراین باره اظهار نظر نکردند.

ترامپ پس از به دست گرفتن قدرت در ژانویه سال 2017 برای تقویت روابط بین عربستان و آمریکا بسیار تلاش کرده است. داماد ترامپ، جرارد کوشنر هم روابط خوبی با شاهزاده عربستان برقرار کرده.  عربستان سعودی اولین کشوری بود که ترامپ با آغاز دوره ریاست جمهوری اش به آن سفر کرد و در این سفر توافق نامه دفاعی با هزینه 110 میلیارد دلار به امضای طرفین رسید. البته روابط آمریکا در این منطقه در یک سال گذشته تحت تاثیر تنش های بین قطر و عربستان قرار گرفته است. قطر متحد کلیدی عربستان در خاورمیانه است و پایگاه هوایی آمریکا هم در این کشور قرار دارد.

اکنون قرار است با سفر ولیعهد عربستان سعودی به آمریکا روابط این دو کشور شکل دیگری به خود بگیرد و اما خبر مهم این است که  شاهزاده محمد بن سلمان در اولین سفرش به ایالات متحده آمریکا برای دیدار با مدیران شرکت های برتر مثل اپل و گوگل برنامه ریزی کرده است. شخصیتی که بین روزنامه نگارها و دیپلمات ها بیشتر با عنوان MBS شناخته می شود، در هفته آینده در واشنگتن با دونالد ترامپ و دیگر مقامات دولتی آمریکا گفت وگو خواهد کرد. برنامه سفر ولیعهد عربستان شامل توقف در نیویورک، بوستون، لس آنجلس، سانفرانسیسکو و هاستون است.  به گزارش بلومبرگ شاهزاده عربستان قرار است در لس آنجلس با مدیران شرکت های برتر فیلمسازی  ملاقات کند و گویا قرار است این ملاقات ها سرآغاز حضور سینمای تجاری پس از بیش از 35 سال در پادشاهی عربستان باشد.

سخنگوی سفارت عربستان سعودی در واشنگتن برنامه سفر محمد بن سلمان را تایید کرده است اما مدیران شرکت هایی مثل گوگل و اپل دراین باره اظهار نظر نکردند. منبع بلومبرگ به این رسانه خبر داده است که محمد بن سلمان از این سفر برای افزایش فرصت های سرمایه گذاری در عربستان به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان عرب استفاده خواهد کرد.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر