۷۶۰ میلیارد تومان از اموال دولت در آبان ماه واگذار می شود

چقدر خصوصی سازی رخ داد؟

تاريخ 1397/07/25 ساعت 14:35

جلسه مزایده ۱۴ بنگاه و دارایی به قیمت پایه ۷۶۰ میلیارد تومان هفتم آبان ماه برگزار خواهد شد. مزایده ۱۰ بنگاه در مجموع با قیمت پایه ۲۲۰ میلیارد تومان برگزار خواهد شد.

 طبق گزارش وزارت اقتصاد، سهم بخش خصوصی واقعی در سال 1396 برابر با 100 درصد بوده که بیانگر واگذاری 11.8 هزار میلیارد ریال عرضه و فرو ش سهام و دارایی به متقاضیان بخش خصوصی است. این سهم در سال 1395 برابر با 61.5 درصد بوده است. همچنین میزان واگذاری ها تا اواخر خرداد سال جاری برابر با 330 میلیارد ریال است که 100 درصد به بخش خصوصی واقعی واگذار شده است. براساس این گزارش، در دولت یازدهم و دوازدهم هیچگونه واگذاری از طریق رد دیون بابت بدهی های دولت انجام نشده و تمام رد دیون های انجام شده مربوط به قطعی شدن قراردادهای رد دیونی بوده که در دولت های گذشته مصوبه هیأت وزیران را گرفته اند.

حالا جعفر سبحانی مشاور سازمان خصوصی سازی در گفتگو با مهر از واگذاری ۷۶۰ میلیارد تومان از اموال دولت در آبان ماه خبر داده است.

او گفت: جلسه مزایده ۱۴ بنگاه و دارایی به قیمت پایه ۷۶۰ میلیارد تومان هفتم آبان ماه برگزار خواهد شد. مزایده ۱۰ بنگاه در مجموع با قیمت پایه ۲۲۰ میلیارد تومان برگزار خواهد شد.

به گفته او، این بنگاه ها شامل سردخانه یا انبار اداری شهید حقانی با قیمت پایه ۱۳۶ میلیارد تومان، سیلوی ارومیه با قیمت پایه ۲۴ میلیارد تومان، سیلوی مهاباد با قیمت پایه ۱۷.۵ میلیارد تومان، انبار سلماس با قیمت پایه ۷ میلیارد تومان، سیلوی قدیم کرمانشاه با قیمت پایه حدود ۲۰ میلیارد تومان، انبار بروجن با قیمت پایه حدود ۵ میلیارد تومان، انبار ابرکوه با قیمت پایه ۵۰۰ میلیون تومان، انبار سراوان با قیمت پایه ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان، جایگاه سوخت در قزوین با قیمت پایه ۲.۵ میلیارد تومان، انبار خاش با قیمت پایه ۲.۵ میلیارد تومان و دو قطعه زمین برای پشتیبانی امور دام در ساری با قیمت پایه ۲ میلیارد تومان است.

همچنین ۳ شرکت دیگر با قیمت پایه ۵۴۰ میلیارد تومان واگذار خواهد شد. علاوه بر این فولاد اکسین خوزستان با قیمت پایه ۳۰۰ میلیارد تومان ۲۰ درصد حصه نقدی و با اقساط ۴ ساله به مزایده گذاشته خواهد شد. ۲ بنگاه دیگر نیز شامل شرکت نود و لوله اهواز با قیمت پایه  ۱۴۲ میلیارد تومان و ۵ درصد از شرکت حفاری شمال با قیمت پایه ۱۰۰ میلیارد تومان از طریق بورس و فرابورس واگذار خواهد شد که تاریخ این واگذاری با اطلاع بورس باید هماهنگ و اعلام شود.

قبلا قرار بود ۸ درصد از سهم شرکت حفاری شمال با قیمت پایه ۱۵۸ میلیارد تومان واگذار شود اما در نهایت این سهم به ۵ درصد و با قیمت پایه ۱۰۰ میلیارد تومان تنزیل یافت.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر