شرفبافی خبر داد؛

۳۹ فروند هواپیمای هما زمینگیر است/ ورود ۲ فروند هواپیمای دست دوم

تاريخ 1397/09/25 ساعت 13:25

مدیرعامل ایران ایر گفت: ۶۵ فروند هواپیما به این شرکت تعلق دارد که تنها ۲۶ فروند آن عملیاتی هستند.

مهر

 فرزانه شرفبافی در حاشیه سومین نمایشگاه حمل و نقل در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ۶۵ فروند هواپیما دارد، گفت: در حال حاضر تنها ۲۶ فروند از این هواپیماها فعال است که ۱۶ فروند آن هواپیماهای برجامی و ۱۰ فروند هواپیماهای خرید از قبل است.

وی افزود: در حال خرید دو فروند هواپیمای دیگر شامل ایرباس و فوکر هستیم ضمن اینکه بخش مهندسی و تعمیرات هما از قدرت بالایی برخوردار است  و بسیاری از خدمات تعمیراتی را خودمان انجام می دهیم.

شرفبافی ادامه داد:  یک فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۰ برجامی را به صورت کامل بازسازی کردیم که تعمیر ۱۰۰ درصدی این هواپیما، مشهور به چک اس، را توسط مهندسان ایران ایر انجام دادیم.

به گفته مدیرعامل ایران ایر، ۳۹ فروند هواپیمای زمینگیر هما نیز در صورت تامین قطعات و به صرفه بودن عمر اقتصادی آنها از سوی مهندسان تعمیر هواپیمای هما بازسازی و وارد چرخه فعالیت پروازی خواهد شد.

شرفبافی تصریح کرد: اورهال ایرباس ۳۲۰ یازده روز به طول انجامید و برای برخی مسائل نیز با کارخانه سازنده هماهنگ کردیم. ضمن اینکه در زمان برجام و تا تاریخ چهارم نوامبر که زمان آغاز اعمال تحریم ها بود، قطعات مورد نیاز هواپیماها را توانستیم وارد کنیم.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر