عضو هیات نمایندگان اتاق تهران خبر داد

قفل انبارهای استراتژیک خوراک دام باز شد

تاريخ 1397/10/22 ساعت 14:16

مهدی معصومی اصفهانی با اشاره به ایجاد مشکل جدی در تامین خوراک مرغ‌های تخم‌گذار، از ورود موجودی انبارهای استراتژیک برای حل این مشکل مقطعی و کمک به تسهیل ورود و تخلیه بار کشتی‌های روی آب خبر داد.

مرغ‌های تخم‌گذار واحدهای تولیدی حالا برای مدتی کوتاه می‌توانند با موجودی انبارهای شرکت پشتیبانی امور دام، شکم خود را سیر کنند و چشم انتظار بمانند تا شاید بار کشتی‌های روی آب مانده در خلیج‌فارس طی روزها و هفته‌های آتی تخلیه شود.

آن‌طور که عضو هیات نمایندگان اتاق تهران خبر داد، شرکت پشتیبانی امور دام کشور سرانجام درب انبارهای خود را باز کرد و تناژی از غلات موجودی این انبارها که میزان آن هنوز مشخص نیست، در اختیار واحدهای تولیدی مرغ تخم‌گذار قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، مهدی معصومی اصفهانی با اشاره به اینکه کمبود خوراک موردنیاز واحدهای تولیدی مرغ تخم‌گذار کشور مدتی است که بحرانی شده و واردات ذرت و سویا نیز به دلیل مشکلات در تامین ارز، تا حدودی متوقف شده است، گفت: پس از چندین نوبت نامه‌نگاری کانون پرورش‌دهندگان مرغ تخم‌گذار و کارآفرینان این بخش با مقامات دولتی و مذاکرات متعدد، مبنی بر وضعیت بحرانی واحدهای تولیدی این بخش، سرانجام طی روزهای گذشته انبارهای استراتژیک غلات که تحت نظارت سازمان پشتیبانی امور دام است، بازگشایی و فعلاً بخشی از خوراک مورد نیاز این واحدها تامین شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بازار داخل با کمبود سویا برای واحدهای تولیدی مرغ تخم‌گذار مواجه است، افزود: مدتی است که به دلیل مشکلات نقل‌و‌انتقالات پولی ناشی از تحریم و عدم تامین ارز مورد نیاز واردات سویا و ذرت، تعداد 24 کشتی باری حامل غلات همچنان روی آب مانده و امکان تخلیه بار این کشتی‌ها فراهم نشده است که در همین رابطه، رییس‌جمهور دستور ویژه برای رفع مشکل تخصیص ارز محموله‌های وارداتی این کشتی‌ها را صادر کرده و در حال انجام است.

معصومی اصفهانی اظهار امیدواری کرد که طی روزهای آینده و با تخلیه بار کشتی‌های حامل دانه سویا و ذرت، بخشی از مشکلات واحدهای تولید مرغ تخم‌گذار برطرف شود.

 

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر