پاسپورت واکسن می تواند سرمایه گذاری خوبی برای آینده باشد

پاسپورت واکسن کرونا هنوز در دسترس نیست

تاريخ 1399/10/30 ساعت 11:11

برخی از مقامات بهداشت دولتی نسبت به گذرنامه های واکسن به عنوان ابزاری برای اثبات مصونیت از ویروس کرونا، شک دارند. برای نمونه، اطلاعات ناکافی در مورد کارایی و ایمنی واکسن ها آنها را خطرناک می کند.

دانشمندان جهانی قبل از بازگشایی کامل اقتصاد بر اهمیت مصونیت گروهی تاکید دارند. اما تعدادی از استارت آپ ها و شرکت ها بزرگ فناوری به دنبال سرعت بخشیدن به بازگشت به شرایط عادی هستند. مایکروسافت، اپل، گوگل خواهان پاسپورت واکسن یا گواهینامه هایی برای آغاز سفرهای ایمن هستند.  سی ان بی سی گزارشی درباره پاسپورت واکسن منتشر کرده است.

داکوتا گرونر، مدیراجرایی یکی از  شرکت های فعال در این زمینه گفت: کاملا واضح است که گواهی های واکسیناسیون در آینده وجود خواهد شد. حالا چگونه اطمینان حاصل کنیم که سرمایه گذاری به بیشترین شکل ممکن انجام می شود؟

به عنوان کارشناسان گروه تحت حمایت سازمان بهداشت جهانی، گرونر و دیگران امیدوارند بتوانند استانداردهای جهانی برای گواهی نامه های واکسیناسیون دیجیتال را راه اندازی کنند.

البته که همچنان برخی از مقامات بهداشت دولتی نسبت به گذرنامه های واکسن به عنوان ابزاری برای اثبات مصونیت از ویروس کرونا، شک دارند. برای نمونه، اطلاعات ناکافی در مورد کارایی و ایمنی واکسن ها آنها را خطرناک می کند. همچنین مقداری از نگرانی ها مربوط به حقوق صاحبان آن است: سیاه پوستان، جمعیت های لاتین و بومی که به خصوص توسط ویروس کرونا آسیب دیده اند، در مورد واکسن مشکوک هستند. همچنین در حال حاضر دسترسی عادلانه و گسترده به واکسن بسیار دور به نظر می رسد.

ای جی تان، مدیر ارشد استراتژی در ائتلاف ایمن سازی گفت: من فکر می کنم هنوز صحبت در مورد اینکه چگونه این گواهینامه های ایمن سازی را به مردم بدهیم، زود است. تمرکز ما باید روی واکسیناسیون افراد باشد. زمانی که افراد کافی را واکسینه کردیم، می توانیم از اطلاعات به دست آمده برای تجزیه و تحلیل استفاده کنیم.

Onfido یکی از میان بسیار استارت آپ هایی است که امیدوار به نوآوری در این زمینه است. کوین تریلی، مدیر ارشد تولیدات این شرکت گفت: اگرچه استفاده جهانی از گواهینامه های واکسن تقریبا غیرممکن است، اما آنها می توانند برای برخی از شرکت ها و صنایع موثر باشند.

در هر صورت کارشناسان معتقدند پاسپورت واکسن سرمایه گذاری هوشمندانه برای آینده است.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر