مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت:

انجام بیش از ۴۶ هزار نوبت بازرسی قاچاق از اصناف انجام شد

تاريخ 1399/11/01 ساعت 16:50

 مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت اعلام کرد: براساس اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه در بازه زمانی آذرماه امسال ۴۶ هزار و ۳۳۴ نوبت بازرسی از بنگاه های اقتصادی و صنفی انجام و ۷۷۲ مورد تخلف شناسایی و تشکیل پرونده شد.

منبع: ایرنا

به نقل از روابط عمومی سازمان یاد شده «داریوش قاسمی» گفت: بیش از ۴۶ هزار بنگاه اقتصادی و صنفی مورد بازرسی انجام گرفته و در این ارتباط ۷۷۲ پرونده تخلف تشکیل و برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شده است.
به گفته این مقام مسوول؛ ارزش ریالی پرونده های تخلف مرتبط با کالاهای قاچاق مکشوفه، بالغ بر ۲۹ هزار میلیارد ریال بوده که میانگین ارزش هر پرونده حدود ۳۸ میلیارد ریال برآورد می شود.
قاسمی افزود:استان تهران در این مدت با هفت هزار و ۴۰۴ نوبت بازرسی و  ۱۱۲ پرونده تشکیل شده و استان کرمانشاه با بیش از ۲۷ هزار میلیارد ریال کالای قاچاق مکشوفه،  بیشترین آمار را در بین ۳۱ استان کشور داشته اند.
وی گفت: بیشترین ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه به ترتیب مرتبط با بازگشت ندادن ارز حاصل از صادرات با بیش از ۲۷ هزار میلیارد ریال، لوازم یدکی بالغ بر یک هزار میلیارد ریال، سوخت‌ها و روغن‌های معدنی با ۸.۴۵۰ میلیارد ریال، مواد خوراکی و محصولات صنایع غذایی با حدود ۳.۲۸۶ میلیارد ریال و کالای قاچاق موضوع تبصره (۴) الحاقی ماده (۱۸) قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ۵.۱۴۴میلیارد ریال است.
مدیرکل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت اضافه کرد: بنابرطرح تمرکز بازرسی‌ها و نظارت‌ها بر روی کالاهای دارای اولویت همانند روغن‌ خوراکی، نهاده‌های دامی، مرغ زنده و گرم، سیمان، تایر سبک و سنگین، برنج،  لوازم یدکی، محصولات سلامت محور  و ... است و گشت‌های نظارتی نیز با هماهنگی و همراهی دستگاه‌های مسوول به شکل هدفمند، مستمر و به لحاظ اولویت به این موارد بیش از سایر موارد توجه خواهد داشت.

 

 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر