پایان یک دعوای حقوقی استارت اپی

اوبر به لندن باز می گردد

تاريخ 1399/07/07 ساعت 13:31

اوبر دعوای حقوقی برای گرفتن مجوز کار در لندن را برنده شد.

امروز، روز خوبی برای یکی از ارزشمندترین استارت آپ های جهان است. اوبر، تاکسی یاب اینترنتی که کار خود را از ایالات متحده آمریکا آغاز و خدماتش را در سراسر جهان توسعه داده است، در یک سال گذشته فرصت کار را در اقتصاد ترین شهر اروپا را از دست داد اما امروز، روز پیروزی اوبر در دعوای حقوقی برای بازگرداندن گواهی کار در لندن بود.

ان بی سی در این باره نوشت، در سال گذشته برای بار دوم، سازمان حمل و نقل لندن گواهی کار اوبر را لغو کرد درحالیکه در سال 2017 هم از تمدید مجوز اوبر برای کار در لندن خودداری کرده بود. در آن زمان ادعا شده بود که نقص فنی در اوبر به سوءاستفاده کنندگان اجازه می دهد عکس های خود را در حساب رانندگان بارگذاری کنند و 14 هزار سفر غیرمجاز با استفاده از این مشکل فنی انجام شده است.

اوبر از دو سال پیش برای کاهش نگرانی های مربوط ایمنی در لندن تلاش کرده است. این شرکت یک سیستم تازه در آوریل  ایجاد کرد که به شناسایی امن رانندگان کمک می کرد.

 لندن، یکی از بزرگترین بازارهای اوبر در اروپاست. این شرکت نزدیک به 3.5 میلیون کاربر و 45 هزار راننده در پایتخت انگلستان دارد و از سال 2012 کار خود را در لندن آغاز کرده است. البته کار برای اوبر در این شهر آسان نیست چراکه از دوسال گذشته و همزمان با تشدید چالش های اوبر در لندن، دیگر رقبا در عرصه تاکسی یابی اینترنتی کار خود را در لندن آغاز کرده اند که از جمله آن ها شرکت اولا از هند و بولت از استونی است.

برنده شدن در دعوای حقوقی و بازگشت اوبر به لندن برای این استارت اپ که در شش ماه گذشته دچار چالش های کرونا شده، خبر خوبی است. با خانه نشینی مردم در بیشتر شهرهای جهان به دلیل همه گیری کرونا، تعداد سفرهای اوبر و دیگر تاکسی یاب ها در سراسر جهان کاهش پیدا کرد تا جایی که اوبر و لیفت مجبور شدند بخشی از کارمندان خود را برای تعادل هزینه ها اخراج کنند.