براساس گزارش بیزنس اینسایدر

علی بابا، 15 میلیارد دلار برای بررسی بازار خارج از کشور سرمایه گذاری می کند

تاريخ 1396/07/19 ساعت 17:25

علی بابا در حال حاضر، 25 هزار مهندس در استخدام خود دارد و می گوید زیرساخت تحقیقات جدید طی دو دهه آینده به هدف دو میلیاردی شدن مشتریانش کمک می کند.

 هلدینگ گروه علی بابا، شرکت برتر تجارت الکترونیک چین، در حال راه اندازی مرکز پژوهی 15 میلیارد دلاری در خارج از کشور است. به نظر می رسد که او در حال رقابت با رهبران جهان در تجارت الکترونیک، لجستیک و فناوری ابر است.

این شرکت روز چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: ما 100 پژوهشگر برای کار روی هوش مصنوعی و محاسبات کوانتومی و فین تک استخدام کرده ایم.

جف ژانگ، مدیرکل فناوری این شرکت گفت: آکادمی دامو علی بابا (The Alibaba DAMO Academy) در خط مقدم توسعه تکنولوژی نسل آینده قرار خواهد گرفت که باعث رشد علی بابا و شرکای ما خواهد شد.

این غول چینی و شرکت های وابسته آن، سال گذشته سرعت رشد زیادی داشت و رقابت تنگاتنگی با شرکت خرده فروشی الکتریکی آمازون در امریکا و همچنین پرداخت های جهانی، شرکت های ابر و لجستیک برقرار کرد.

از سال گذشته، علی بابا، حدود 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرد تا سهام اکثریت خرده فروشی ها از جمله Lazada.com سنگاپور را به دست آورد. علی بابا می خواهد شبکه ای از مراکز تجارت الکترونیک در سراسر آسیای جنوب شرقی ایجاد کند.

این شرکت همچنین پیشنهاد 1.2 میلیارد دلاری برای خدمات انتقال پول ایالات متحده، MoneyGram داده است که البته منتقدان می گویند این ماجرا یک تهدید امنیت ملی خواهد بود.

علاوه بر آزمایشگاه تحقیقاتی موجود در کالیفرنیا، علی بابا مرکز اطلاعاتی جدید در اروپا، ایالات متحده، خاورمیانه، استرالیا، ژاپن، هند و اندونزی افتتاح کرده است که از سال 2016 در تلاش برای تقویت کسب و کار ابر هستند.

این سرمایه گذاری، مانند اولویت بخشیدن پکن در بودجه دولت در محاسبات کوانتومی، هوش مصنوعی و داده های بزرگ است. دولت، دانشگاه ها، شرکت های نظامی و خصوصی، نقش مهمی در توسعه تکنولوژی پیشرفته در مناطقی که چین در کشورهای توسعه یافته به دنبال آنهاست، بازی می کنند.

علی بابا در حال حاضر، 25 هزار مهندس در استخدام خود دارد و می گوید زیرساخت تحقیقات جدید طی دو دهه آینده به هدف دو میلیاردی شدن مشتریانش کمک می کند.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر