یکه زارع اعلام کرد:

تغییر در هیات مدیره خودروسازان ضروری است

تاريخ 1396/11/24 ساعت 15:40

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه بخش خصوصی باید در هیات مدیره خودروسازان صورت گیرد، گفت: استانداردهای ٨٥گانه قابل اجرا نیست.

منبع:مهر

هاشم یکه زارع در همایش صنعت خودرو گفت:برنامه ریزی انجام شده برای اجرای استانداردهای ۸۵ گانه خودرو از دی ۹۷به نحوی است که مدیران شرکت بنز می گویند که تولیدات ما نمی تواند این استانداردها را پاس کند؛ اشکال در این است که می خواهیم همه کارها را با جهش انجام دهیم در حالی که برای این کار باید برنامه ریزی صورت گیرد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو افزود: قیمت ۵۹۵ هزار دستگاه از تولیدات ما کمتر از ۱۰ هزار دلار بوده است، گفت:در مجموع، قیمت ۸۱ درصد تولید خودرو در ایران کمتر از ۱۵ هزار دلار است.

وی تصریح کرد: ما با ایجاد قطب سوم خودروسازی در کشور مخالف نیستیم و اگر بتوانیم کمک هم خواهیم کرد ولی باید برای شکل گیری دو خودروساز بزرگ کشور سالها برنامه ریزی شده و یک شبه نمی توان قطب سوم را ایجاد کرد.

وی از تولید خودروهای برقی در ایران خودرو خبر داد و گفت: در این رابطه باید از حالت شعار خارج شویم، البته سهم خودروهای برقی در تولید خودرو جهان فقط ۳ درصد است.

ما خودروی برقی تولید کرده ایم ولی برای این تولیدات باید مشتری پیدا شود؛ البته برای تولید انبوه طی ۳ سال آینده برنامه ریزی شده ولی این تولید باید مورد حمایت قرار گیرد و دولت یارانه پرداخت کند.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر