جهان فین تک ها

استارت آپ دو ساله بریکس 2.6 میلیارد دلاری شد

تاريخ 1398/03/22 ساعت 13:13

بریکس یک استارت آپ آمریکایی است که توسط دو جوان برزیلی بنیانگذاری شده است. این استارت آپ کارت های اعتباری مجازی عرضه می کند و توانسته در بازار خشن این ابزار مالی روی پای خود بایستد. فوربز نوشته که اکنون ارزش این استارت آپ دوساله به 2.6 میلیارد دلار رسیده است.

بریکس یک استارت آپ آمریکایی است که توسط دو جوان برزیلی بنیانگذاری شده است. این استارت آپ کارت های اعتباری مجازی عرضه می کند و توانسته در بازار خشن این ابزار مالی روی پای خود بایستد. فوربز نوشته که اکنون ارزش این استارت آپ دوساله به 2.6 میلیارد دلار رسیده است. بریکس یکی از فین تک های آمریکایی است. این استارت آپ در زمینه کارت اعتباری فعالیت می کند و سرمایه اولیه آن 100 میلیون دلار بوده است اما اکنون ارزش این شرکت نوپا به 2.6 میلیارد دلار رسیده است.

در اکتبر سال گذشته، بریکس در سانفرانسیکوی آمریکا به آخرین یونیکورن فین تکی تبدیل شد. ارزش این شرکت با سرمایه گذاری 125 میلیون دلاری گرینوک کپیتال و دی اس تی گلوبال به 1.1 میلیارد دلار در آن زمان رسید.

بریکس یکی از محصولات استارت آپ های فین تک به شمار می رود. این استارت اپ در بازار کارت های اعتباری فعالیت می کند.

زمانی که کسب وکارهای کوچک و متوسط از سوی بازیگران مالی مورد بی توجهی قرار می گیرند، فین کت ها می توانند با پیشنهاد خدمت به کمک بیایند. هنر بریکس، عرضه کارت های مجازی بود. بریکس درواقع  ابزارهای مدیریت دیجیتال هزینه ها و اینکه چطور باید از اعتبار در یک شرکت استفاده کرد را عرضه کرد. آن ها در بازار با رقبای بزرگی مثل امریکن اکسپرس، دیو و بنتو رقابت می کردند اما توانستند در این بازار خشن و رقابتی روی پای خودشان بایستند و ارزش شرکت هم رشد کرد.

هنریک دوبوگراس، یکی از بنیان گذاران بریکس می گوید تفاوت بریکس با رقبایش در فرایند تعهد است. بانک های سنتی برای ارزش گذاری و اعتبار دهی به یک شرکت به تاریخ مالی آن توجه می کنند اما بریکس اعتبار را بر اساس وضعیت زمان حال و اطلاعات کنونی متقاضیان عرضه می کند. بریکس هم چنین یک پلت فرم تازه برای پرداخت اعتبار ایجاد کرده و و نیازی به سیستم های قدیمی در بانک های سنتی نیست. در بریکس هیچ نیازی به ضمانت‌های شخصی یا سپرده‌های امنیتی وجود ندارد. 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر