خوش آمد گویی در کار نیست

ورود پناهجو به آمریکا به کمترین میزان می رسد

تاريخ 1398/08/14 ساعت 14:07

آمریکا در سال های ریاست جمهوری ترامپ، کمترین میزان پذیرش پناهجویان را ثبت کرده است.

ایالات متحده آمریکا برای دهه ها، بیشترین تعداد پناهجویان را نسبت به دیگر کشورهای جهان می پذیرفت. به گزارش اکونومیست، براساس اطلاعات کمیساری عالی پناهجویان سازمان ملل، در سال 2016، ایالات متحده آمریکا 96 هزار و 900 نفر را که به دلیل شکنجه، جنگ و دیگر  خشونت ها از سرزمین اصلی گریخته بودند، پذیرفته است. دیگر کشورها در این مدت 92 هزار و 400 پناهجو را پذیرش کرده اند. اما در آمریکایی که رییس جمهور آن دونالد ترامپ است، وضعیت تغییر کرده است.

آمریکا در سال های ریاست جمهوری ترامپ، کمترین میزان پذیرش پناهجویان را ثبت کرده است. در سال گذشته، تنها 22 هزار و 900 پناهجو به ایالات متحده آمریکا آمده اند درحالیکه کانادا، همسایه بزرگ این کشور، 5 هزار و 200 پناهجو بیش از این میزان پذیرفته است.

ترامپ قصد دارد آمار پذیرش پناهجو را به کمتر از این میزان هم برساند. در دوم نوامبر سال جاری میلادی، او از طرحی پرده برداشت که تعداد پذیرش پناهجویان در آمریکا را تا سپتامبر سال 2020 به به 18 هزار نفر می رساند، یعنی کمترین میزان از سال 1980 که برنامه کنونی پناهجویان در آن تهیه شده است.

این سومین بار است که ترامپ کاهش میزان پذیرش پناهجویان را دنبال می کند. در سپتامبر سال 2017، او محدوده ای که دولت اوباما در این زمینه مشخص کرده بود را کاهش داد و آن را از 110 هزار نفر به 45 هزار نفر رساند. یک سال بعد، او این رقم را به 30 هزار نفر کاهش داد.

شرایط مهاجرت به ایالات متحده آمریکا بسیار سخت شده است و این سخت گیری ها برای پناهجویان بیشتر است. در 15 اکتبر، دولت ترامپ قانون مهاجرت جدید را وضع کرد که براساس آن، زندگی مهاجران قانونی دشوار تر شده است.  به گزارش ایرنا، قانون جدید آمریکا، مهاجرانی را که بیش از یک سال مزایای عمومی مانند کمک های غذایی یا مسکن عمومی دریافت می کردند، مورد هدف قرار داده است و احتمالاً در آینده درخواست آنان برای دریافت کمک های عمومی از طرف دولت آمریکا پذیرفته نخواهد شد.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر