معاونت کسب و کار اتاق بازرگانی تهران برای نظرخواهی از تشکل‌های اقتصادی فراخوان داد

ملاحظاتی در باب پیش‌نویس لایحه اصلاح برخی قوانین و مقررات مالیاتی

تاريخ 1398/08/27 ساعت 14:00

اگرچه نهادهای قانونگذار و تدوین‌کننده مقررات هم‌چنان خلاف نص موادی از قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، به دنبال نظرخواهی از بخش خصوصی پیش از تصمیم‌گیری نیستند اما این قصور، در اراده و احساس وظیفه اتاق بازرگانی برای ارائه نظرات و پیشنهادات خللی وارد نمی‌کند.

 با توجه به آماده شدن متن پیش‌نویس «لایحه اصلاح برخی قوانین و مقررات مالیاتی» توسط دفتر پژوهش و برنامه‌ریزی سازمان امور مالیاتی کشور در مهر ماه جاری، معاونت کسب و کار  و واحد امور مالیاتی اتاق تهران، طی جدولی به بررسی تفاوت‌های پیش‌نویس جدید با قانون‌های قبلی پرداخته است تا مشخص شود در چه حوزه‌ها و زمینه‌های قانون مشمول اصلاح خواهد شد.

به گفته معاون کسب و کار اتاق بازرگانی تهران، این جدول به گونه‌ای تهیه شده است تا فعالان بخش خصوصی و به‌ویژه تشکل‌ها بتوانند با قیاس پیش‌نویس لایحه و قوانین پیشین، جزئیات تفاوت‌ها را متوجه شوند و نظرات و ملاحظات خود را به اتاق تهران انتقال دهند.

هومن حاجی‌پور توضیح داد که اتاق تهران این نظرات را جمع‌بندی می‌کند تا بتواند صدای بخش خصوصی در انتقال پیام به دولت و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی باشد که در زمان تصویب نهایی لحاظ کنند.

او عنوان کرد که اگرچه برخی نهادها و سازمان‌ها توجه کمتری به نظرخواهی از بخش خصوصی در زمان تدوین و اجرای مقررات دارند اما این رویکرد، نافی تلاش اتاق بازرگانی تهران برای بهبود کیفی مقرره‌های در دست تدوین و تصویب نیست.

هومن حاجی‌پور در مورد فراخوان دریافت نظرات و ملاحظات تشکل‌های اقتصادی در باب پیش‌نویس لایحه اصلاح برخی قوانین و مقررات مالیاتی نیز گفت: جدول مفصلی با محوریت تفاوت‌ها پیش‌نویس لایحه نسبت به قانون فعلی تهیه شده است و درخواست ما از روسا، اعضای هیات مدیره، دبیران و فعالان تشکل‌های بخش خصوصی این است که با در نظر گرفتن این تفاوت‌ها نظرات خود از طریق ایمیل tax@tccim.ir به واحد امور مالیاتی اتاق تهران ارسال کنند تا جمع‌بندی شود و مورد استفاده و بهره‌برداری قرار گیرد. این جدول از انتهای همین خبر قابل دریافت است.

دریافت جدول مقایسه پیش‌نویس لایحه اصلاحی با قوانین فعلی برای نگارش نظرات و ملاحظات


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر