وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با ارسال نامه‌ای به رئیس اتاق تهران اعلام کرد

قدردانی وزیر بهداشت از کمک‌های اتاق بازرگانی تهران در مقابله با بیماری کرونا

تاريخ 1399/04/10 ساعت 09:43

پس از آنکه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تداوم اقدامات خود برای تامین اقلام ضروری مراکز درمانی در مبارزه با بیماری کرونا، حدود دو میلیون دُز داروی ریباویرین به سازمان غذا و دارو هبه کرد، وزیر بهداشت طی نامه‌ای از اتاق بازرگانی تهران و فعالان بخش خصوصی تقدیر و تشکر کرد.

 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه‌ای به رئیس اتاق بازرگانی تهران برای «تامین اقلام مصرفی مراکز درمانی در مقابله با بیماری کرونا» از پارلمان بخش خصوصی پایتخت قدردانی کرد.

 پس از آنکه رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران جزئیات تامین اقلام مصرفی مراکز درمانی توسط این اتاق و فعالان بخش خصوصی را در نامه‌ای به اطلاع سعید نمکی، وزیر بهداشت و درمان، رساند، این وزارتخانه در پاسخ، از همراهی اتاق بازرگانی تهران در مقابله با بیماری کرونا تشکر و قدردانی کرده است.

مسعود خوانساری در نامه خود خطاب به وزیر بهداشت به این نکته اشاره کرده است که از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور و ایجاد شرایط بحرانی، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزي تهران با همراهی و همکاري اتاق بازرگانی ایران، اتاق‌هاي بازرگانی استان‌ها، تشکل‌هاي اقتصادي، نیکوکاران بخش خصوصی وکمپین نفس نسبت به شناسایی و تامین نیازها و ارسال اقلام و دستگاه‌هاي پزشکی به مراکز درمانی ودانشگاه‌هاي علوم پزشـکی سراسر کشور اقدام کرده است و فعالیت در این زمینه هم‌چنان ادامه دارد.

رئیس اتاق تهران در بخشی از این نامه نوشته است: تاکنون بیش از 260 مرکز درمانی و دانشگاه علوم پزشکی در 31 استان کشور تحت پوشش حمایت‌هاي بخش خصوصی قرار گرفته‌اند. در این راستا، اتاق تهران با همراهی فعالان بخش خصوصی موفق به تامین اقلام مصرفی مراکز درمانی مانند شیلد، عینک، ماسک، لباس ایزوله و ...، تامین دستگاه‌هاي پزشکی مورد نیاز مانند تب‌سنج دیجیتال، پالس اکسیمتر، ونتیلاتور ثابت، ونتیلاتور پرتابل، بایپپ و سیپپ، دسـتگاه سی‌تی‌اسکن، دستگاه سونوگرافی و همچنین تجهیز بخش مراقبت‌هاي ویژه بیمارستان‌ها شامل خرید تخت مراقبت ویژه و تجهیزات لازم شده که ارزش ریالی موارد مذکور مبلغی بالغ بر 130 میلیارد تومان است.

مسعود خوانساری در این نامه از اهدای داروی ریباویرین (Ribavirin) به وزارت بهداشت و درمان برای استفاده در درمان بیماری کرونا خبر داد و گفت: در اواخر اردیبهشت ماه سال جاري نیز، تعـداد یک میلیون و 939 هزار و 200 (1939200) دُز داروی ریباویرین، به عنوان هبه اتاق بازرگانی تهران، جهت توزیع بین مراکز درمانی در اختیار سازمان غذا و دارو قرار گرفت.

پس از این نامه‌نگاری و اعلام خبر هبه داروی درمان کرونا بود که دکتر سیدحسن داوودی، مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی وزارت بهداشت، در پاسخ به این نامه و کمک‌های اتاق بازرگانی تهران، خطاب به مسعود خوانساری نوشت: «نامه جنابعالی، در خصوص تامین اقلام مصرفی مراکز درمانی به استحضار مقام عالی وزارت رسید. بدین وسیله مراتب تشکر و قدردانی ایشان از همراهی شما و همکاران گرانقدرتان در مقابله با بیماری کرونا ابلاغ ‌می‌گردد. امیدوارم خداوند منان حافظ و نگهدار شما و تمامی آن عزیزان باشد.»

 

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر