تلاش برای همکاری بیشتر با برندهای کوچک

علی بابا به اروپا می رود

تاريخ 1398/10/18 ساعت 13:46

علی بابا فروش اینترنتی در اروپا را تقویت می کند. موسس این شرکت اولین فرد ثروتمند چین و هجدهمین ثروتمند جهان در سال 2019 است.

بعد از کسب تجربه طی سال ها، پادشاه خرده فروشان در چین در نهایت به سمت اروپا در حال حرکت است. به گزارش رویترز این حرکت علی بابا به طور حتم زمینه کاهش درآمد آمازون در کشورهایی اروپایی را به همراه دارد. گویا سیاست علی بابا این است که با جذب برندهای کمتر معروف و عرضه محصولات کسب وکارهای کوچک و در حال رشد در اروپا، جا پای آمازون بگذارد. حجم عمده ای از این برندها در ماه های اخیر به علی بابا پیوستند درحالیکه برندهای بزرگ تر عقب مانده اند.

شرکت اینترنتی علی بابا هم چنین در هفته های گذشته به عنوان سرمایه دار ترین شرکت در آسیا و هفتمین شرکت جهان از این منظر معرفی شد. اپساتنیک نوشت  براساس آماری که در 20 دسامبر سال 2019 منتشر شده، سرمایه علی بابا 60 درصد افزایش یافته و به 570 میلیارد دلار امریکا رسیده است. در میان شرکت‌های جهانی، شرکت علی‌بابا میان شرکت‌های امریکایی فیسبوک که سرمایه آن ۵۸۸ میلیارد دالر و شرکت Berkshire Hathaway که سرمایه آن ۵۵۴ میلیارد دالر، گفته شده است، قرار دارد.سرمایه‌دارترین شرکت جهان شرکت نفتی سعودی Saudi Aramco می‌باشد. سرمایه این شرکت به ۱.۸۹ تریلیون دالار می‌رسد. پس از آن شرکت امریکایی اپل دومین جایگاه سرمایه‌دارترین شرکت جهان را دارد که سرمایه آن حدود ۱.۲۴ تریلیون دالر تخمین شده است. مایکروسافت (۱.۲ تریلیون)، آلبافت (۹۳۱ میلیارد)، آمازون (۸۸۶ میلیارد) و فیسبوک در فهرست سرمایه‌دارترین شرکت‌های جهان قرار گرفته اند.

پیش از این نشریه فوربز در گزارشی درباره ثروتمندترین افراد جهان از جک ما موسس علی بابا نام برده بود. فوربز در این باره از این نوشت که بیشتر ثروتمندان جهان در چین زندگی می کنند. به گزارش فوربز جک ما ثروتمندترین شخص در چین و هجدهمین ثروتمند جهان است. میزان ثروت او تا پایان سال میلادی 2019، 43.5 میلیارد دلار برآورد شده است. حالا شرکت اینترنتی جک ما قصد دارد با نفوذ بیشتر در بازار خرده فروشی اروپا، جا را برای آمازون آمریکایی تنگ کند.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر