نقشه برداری آینده با اولین آکادمی هواپیماهای بدون سرنشین آفریقا

در خدمت توسعه و امنیت

تاريخ 1398/11/21 ساعت 10:24

اولین آکادمی هواپیماهای بدون سرنشین آفریقا، پس از برخی از تحقیقات او بالاخره ماه گذشته در مالاوی افتتاح شد. حالا یونیسف و دولت مالاوی پیشگامان استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین هستند و برای توسعه بین المللی و زمینه های بشردوستانه آن را به کار می برند.

زمانی که تومبیکو زینگوه، 24 ساله بود، برای گرفتن مدرک تحصیلی اش درباره علوم زمین با یک مشکل مواجه بود. سوال او از خودش این بود که چطور می تواند از دانشش برای چالش های عظیم جامعه و کشورش استفاده کند؟ سی ان ان در گزارشی به استارت آپی که او برای حل این مشکل راه اندازی کرده، پرداخته است.

این ماجرا برای زمانی بود که مالاوی شاهد افزایش آدم ربایی افراد زال بود. این افراد به دلیل اعضای بدنشان مورد آدم ربایی قرار می گرفتند چرا که برخی معتقد بودند این امر موجب خوشبختی و ثروت می شود.

زینگوه به سی ان ان گفت: یادم هست مدام از خودم می پرسیدم چطور می توانم این مشکل را حل کنم. ایده من این بود که از فناوری برای ارائه نظارت سریع برای چنین افرادی استفاده کنم.

به این ترتیب اولین آکادمی هواپیماهای بدون سرنشین آفریقا، پس از برخی از تحقیقات او بالاخره ماه گذشته در مالاوی افتتاح شد. حالا یونیسف و دولت مالاوی پیشگامان استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین هستند و برای توسعه بین المللی و زمینه های بشردوستانه آن را به کار می برند. در ژوئن 2007، آنها اولین هواپیمای بدون سرنشین را آزمایش کردند.

از آن زمان به بعد، موسسه خیریه هم از هواپیماهای بدون سرنشین برای طیف گسترده ای از برنامه ها از جمله تحویل کالای پزشکی، جمع آوری تصاویر هوایی برای تجزیه و تحلیل و پیش بینی و مبارزه با وبا و مالاریا استفاده کردند.

رودولف شوونک، نماینده یونیسف در مالاوی گفت: هواپیماهای بدون سرنشین، داده ها و هوش مصنوعی، فناوری های جهش یافته هستند که امکان پاسخگویی به توسعه آگاهانه و چابک تر را فراهم می کند. این امر به طور بالقوه رشد اقتصادی را در منطقه سرعت می بخشد.

اما برای دستیابی به همه این ابتکارات و استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین، یک مشکل وجود دارد. مالاوی هم درست مانند کشورهای همسایه خود، فاقد پرسنل واجد شرایط لازم برای استفاده از فرصت های ارائه شده توسط فناوری است.

از این رو آموزش و ایجاد ظرفیت محلی لازم است تا این پیشرفت های دیجیتالی بتواند راه حل های ماندگار را برای این کشورها به ارمغان بیاورند. به همین دلیل زینگوه می گوید برای پاسخ به همین کمبود ها این آکادمی را تاسیس کرده است.

 


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر