یک منبع درآمد تازه

اوبر روی سقف خودروهایش تبلیغ نصب می کند

تاريخ 1398/12/07 ساعت 14:30

بعید نیست در آینده نزدیک تاکسی یاب های اینترنتی ایران هم با این روش به درآمدزایی خود و راننده هایشان کمک کنند.

اوبر اولین و بزرگترین تاکسی یاب اینترنتی جهان که به لطف موسس آن کالانیک در سال های گذشته بدنام شد و البته مشکلات مالی اش باعث شد مدیریت جدید هم در بعضی موارد به بدنامی های شرکت دامن بزند، قصد دارد تبلیغات شرکت های دیگر را در وسایل نقلیه اش نصب کند. این تصمیم اوبر می تواند منابع درآمدی این شرکت را افزایش دهد.

اوبر با شرکت ادومنی در آوریل گذشته  توافق کرده تا در سه شهر برای دیگر شرکت ها در وسایل نقلیه اش تبلیغ کند. این تبلیغات قرار است روی سقف خودروهای اوبری نصب  شود. پیش از این فرش کالاهای تجاری، محصولات زیبایی و تنقلات هم در اوبر مطرح شده بود. کارگو شرکتی بود که با اوبر در سال 2018 برای  فروش اسنک و ... به مسافران قرارداد بست اما این قرارداد در سال های بعد لغو شد.

تبلیغات روی سقف خودرو برای اوبر درآمدزایی خوبی به همراه دارد اما مسئله تبلیغ در نمایشگرها هنوز مورد تردید است. یک گزارشگر در صفحه خود در شبکه های اجتماعی در این باره نوشت:«تصور کنید در یک چهارراه شلوغ هستید و همه خودروها و تابلوهای تبلیغاتی خیابان هم چیزی را تبلیغ می کنند. چقدر ناخوشایند!»

از آنجایی که اوبر مالک همه ناوگان حمل و نقل خود نیست باید برای تشویق رانندگان به نصب نمایشگرها امتیاز یا تشویق در نظر بگیرد. برای نصب این نمایشگرها قرار است هر راننده 300 دلار دریافت کند و به ازای 20 ساعت رانندگی بیشتر 100 دلار بگیرد.

اوبر در زمینه نصب تابلوهای تبلیغاتی در تاکسی یاب های اینترنتی تنها نیست. لیفت هم تبلیغ شرکت ها در خودروهایش را آزمایش کرده است.

بعید نیست در آینده نزدیک تاکسی یاب های اینترنتی ایران هم با این روش به درآمدزایی خود و راننده هایشان کمک کنند.


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر