فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران و رئیس اتاق بازرگانی تهران دیدار و گفت‌وگو کردند

نشست مشترک بخش خصوصی و دولت برای مقابله با کرونا

تاريخ 1398/12/19 ساعت 11:14

علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران، و مسعود خوانساری، رئیس اتاق بازرگانی تهران، در دیداری که با حضور چند تن از نمایندگان بخش خصوصی و دولتی برگزار شد، در مورد نحوه همکاری و مشارکت بخش خصوصی برای مقابله با شیوع کرونا دیدار و گفت‌وگو کردند.

در حالی که ویروس کرونا هم‌چنان در حال شیوع در کشور است و برخی استان‌ها مانند تهران، قم، گیلان، مازندران، سمنان و ... در ریسک بالای ابتلای شهروندان به این ویروس قرار گرفته‌اند، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران و رئیس اتاق بازرگانی تهران با هم دیدار و گفت‌وگو کردند تا راه‌های همکاری و مشارکت در پیشگیری از شیوع بیشتر، آگاه‌سازی مردم، کمک بخش خصوصی به کادر درمان و بیمارستان‌ها و ... را به بحث و بررسی بگذارند.

در این نشست که علاوه بر رئیس اتاق تهران برخی اعضای هیات رئیسه و هیات نمایندگان از جمله محمود نجفی‌عرب، رئیس کمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران هم حضور داشتند، علیرضا زالی و هیات همراهش با اشاره به اقدامات اتاق تهران از جمله ساخت تعدادی کلیپ‌ها آموزشی و اطلاع‌رسانی به جامعه فعالان اقتصادی و عموم شهروندان و هم‌چنین ارسال کمک برای کادر درمان، این فعالیت‌های اتاق تهران را قابل تقدیر دانستند.

علیرضا زالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی که با حکم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم‌اکنون فرماندهی ستاد مقابله با کرونا در تهران را برعهده دارد، در مورد اقدامات اتاق تهران گفت: حضور بخش خصوصی در طراحی مقابله با ویروس کرونا در شرایط کنونی با وجود مخاطراتی که متوجه آنهاست، قابل تقدیر است. امیدواریم با استفاده از ظرفیت‌های چابک، چالاک و غیربوروکراتیک بخش خصوصی و با یک انسجام درونی در مقابله با پدیده شوم کرونا توفیق داشته باشیم.

مسعود خوانساری نیز با بیان این که اتاق تهران به عنوان یک مرکز هماهنگ‌کننده در حال جلب مشارکت فعالان بخش خصوصی اعم از بنگاه‌های تولیدی وسایل بهداشتی و شرکت‌های تجاری، تاکید کرد که اتاق بازرگانی تهران نیز در حد توان خود کمک‌هایی را به مراکز درمانی در برخی مناطق پرخطر که با تعداد بالای مبتلایان مواجه شده و کمبود امکانات دارند، ارسال کرده است.

رئیس اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد که لازم است در این شرایط هماهنگی و همکاری بیشتری بین نهادهای دولت و اتاق بازرگانی به عنوان نهاد مرجع بخش خصوصی صورت گیرد تا جامعه از این بحران هر چه سریع‌تر و با کمترین هزینه خارج شود. او پس از این نشست و با هماهنگی علیرضا زالی، نامه ای به معاون اول رئیس جمهور نوشت و ضرورت انجام اقداماتی در راستای لازم الاجرا شدن مصوبات ستاد مقابله با کرونا پیشنهاد کرد.

پس از این دیدار، علیرضا زالی، با حضور در استودیو اتاق بازرگانی تهران، در چند ویدئوی کوتاه در صحبت با عموم شهروندان، از اقدامات اتاق تهران تقدیر و توصیه‌هایی در مورد رعایت قرنطینه خانگی، رعایت بهداشت فردی، کمک به نظام درمان با استفاده درست و بهینه از مواد بهداشتی و ضدعفونی‌کننده، پرهیز از حضور در تجمعات و لغو کردن برنامه‌های سفر و ... گفت که این ویدئوها در سایت و کانال اتاق تهران قابل مشاهده است.

ویدئوهای مرتبط را در صفحه استودیو اتاق تهران ببیند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر