کمک‌ بخش خصوصی به کادر درمان در 51 بیمارستان‌ و مرکز درمانی در 10 استان

 برای مقابله با کرونا چه کرده‌ایم؟

تاريخ 1398/12/25 ساعت 09:53

مجموع کمک‌های ارسال شده از اتاق تهران، اتاق ایران، کمپین نفس و بنیاد یاران عشق برای استفاده کادر درمان در حداقل 51 بیمارستان‌ و مرکز درمانی در 10 استان کشور که بیماران مبتلا به ویروس کرونا در آنها بستری‌اند، تاکنون بالغ بر 52 هزار عدد انواع البسه، صدها لیتر مایع ضدعفونی‌کننده و تامین تعدادی دستگاه‌های ضروری چون ونتیلاتور، تب‌سنج، اکسیژن‌ساز و کپسول اکسیژن بوده است.

فعالان بخش خصوصی در قالب کمپین نفس با محوریت اتاق بازرگانی تهران و بنیاد یاران عشق، از همان روزهای ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور، فعالیت‌های خود را برای مقابله موثر و هدفمند با این ویروس همه‌گیر در کشور آغاز کردند.

در این میان اتاق بازرگانی تهران تلاش کرد به انواع مختلف هم از اعضای خود و فعالان اقتصادی صیانت و حمایت کند و هم در راستای مسئولیت اجتماعی خود با برنامه‌ریزی و همراستا کردن فعالیت‌های خیرخواهانه و نیکوکارانه فعالان اقتصادی، بنگاه‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی گامی موثر در جهت کاهش آلام جامعه بردارد و به مردم و کادر درمان کمک کند.

اتاق بازرگانی تهران، اتاق بازرگانی ایران، کمپین نفس (پویش فعالان اقتصادی بخش خصوصی برای عبور از بحران کرونا) و بنیاد یاران عشق، تاکنون اقلام مختلفی از نیازهای ضروری پزشکان و پرستاران و کادر درمان بیماران مبتلا به این ویروس را با کمک تولیدکنندگان و بازرگانان تامین کرده‌اند که از طریق دانشگاه‌های علوم پزشکی و اتاق‌های بازرگانی استانی در اختیار بیمارستان‌ها و مراکز درمان قرار گرفته است.

بنا به اعلام واحد تشکل‌ها و مسئولیت اجتماعی اتاق تهران برابر فهرست تجمیعی این کمک‌ها تاکنون محموله‌هایی به 9 بیمارستان در استان تهران، 2 بیمارستان در استان اصفهان، 3 بیمارستان در استان کرمانشاه، 13 بیمارستان در استان گیلان، 6 بیمارستان در استان لرستان، 13 بیمارستان در استان مازندران، یک بیمارستان در استان آذربایجان غربی و یک بیمارستان در کردستان فرستاده شده است. ضمن این که در استان‌های هرمزگان گلستان و شهر کاشان، اتاق‌های بازرگانی دریافت‌کننده و توزیع‌کننده کمک‌های ارسالی بوده‌اند.

فعالان بخش خصوصی در قالب اتاق بازرگانی تهران، کمپین نفس و بنیاد یاران عشق (متشکل از فعالان بخش خصوصی) تا روز 24 اسفند ماه توانسته‌اند تعداد 6331 عدد محافظ صورت، 6234 عدد عینک، 55 هزار و 742 ماسک سه‌لایه، 14 هزار 950 ماسک N95، 3500 عدد کلاه، 2950 دست لباس یکسره یکبار مصرف (گان)، 7900 دست لباس مخصوص کرونا (اورآل) و 100 دست لباس مخصوص آی‌سی‌یو برای استفاده کادر درمان بیمارستان‌ها، تامین و با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی به مراکز درمانی در استان‌های یاد شده ارسال کنند.

هم‌چنین این گروه از فعالان بخش خصوصی طی این مدت 18 دستگاه ونتیلاتور، 2 دستگاه ونتیلاتور پرتابل، 10 عدد کپسول اکسیژن، 20 عدد اکسی‌متر و 55 عدد تب‌سنج برای استفاده این مراکز درمانی تامین و ارسال کرده‌اند. از طرفی برای کمک به ضدعفونی کردن این مراکز و بیمارستان‌های درگیر با کرونا، 520 کارتن حاوی انواع مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده تامین و ارسال شده است.

 


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر