معاونت‌ درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور ابلاغ کرد

لغو جلسات هیات‌های حل اختلاف مالیاتی تا پایان فروردین 99

تاريخ 1398/12/26 ساعت 14:04

معاونت‌ درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی در ابلاغیه‌ای سه بندی به ادارات کل امور استان تهران اعلام کرد که هیات‌های حل اختلاف مالیاتی تا پایان فروردین ماه 99 برگزار نمی‌شود، گواهی‌های ثبت‌نام موقت در نظام مالیات بر ارزش افزوده تا پایان اردیبهشت ماه 99 اعتبار دارد و وصول درآمدهای مالیاتی در مدت باقی‌مانده براساس بزرگی پرونده باشد.

با ابلاغیه تازه سازمان امور مالیاتی، جلسات هیات‌های حل اختلاف مالیاتی برای اشخاص حقوقی تا پایان فروردین ماه سال 1399 لغو شد. این تصمیم برای صیانت از سلامت افراد و پیشگیری از گسترش ویروس کرونا اتخاذ شده است. پیش از این نیز جلسات هیات‌های حل اختلاف مالیاتی برای اشخاص حقیقی به همین دلیل لغو شده بود. اما این تنها محتوای ابلاغیه سه بندی سازمان امور مالیاتی نیست.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی تهران، معاونت درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی، اخیراً ابلاغیه‌ای به ادارات کل امور مالیاتی استان تهران ارسال کرده است که براساس آن علاوه بر لغو جلسات هیات‌های حل اختلاف تا پایان ماه نخست سال آینده، اعتبار گواهی‌های ثبت‌نام مالیات بر ارزش افزوده هم تمدید شده و وصول درآمدهای مالیاتی براساس اهمیت و بزرگی پرونده‌ها اولویت‌بندی شده است.

سه بند مهم و اساسی این ابلاغیه که به امضای محمد مسیحی رسیده، به شرح زیر است:

1-هیات‌های حل اختلاف مالیاتی برای اشخاص حقوقی نیز در کلیه منابع مالیاتی تا پایان فروردین ماه 1399 لغو می‌گردد. بدیهی است این امر مانع از تشکیل جلسات مزبور به درخواست اشخاص یاد شده نخواهد بود.

2-گواهی‌های ثبت‌نام موقت در نظام مالیات بر ارزش افزوده که اعتبار آن تا سه ماهه منتهی به سال 1398 بوده و یا در فروردین ماه سال 1399 منقضی می‌گردد تا پایان اردیبهشت ماه 1399 دارای اعتبار خواهد بود. مفاد این بند شامل شرکت‌های فاقد اعتبار که اسامی آنان در سامانه مالیات بر ارزش افزوده درج گردیده نمی‌باشد.

3-اولویت‌بندی امور مبتنی بر اصل اهمیت باشد به‌گونه‌ای که تمرکز برای وصول درآمدهای مالیاتی در مدت باقیمانده بر پرونده‌های بزرگ باشد و از پیگیری برای وصول از پرونده‌های مالیاتی کم‌اهمیت اجتناب گردد.


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر