برای مقابله با کرونا چه کرده‌ایم؟ (۲)

کمک‌ بخش خصوصی به کادر درمان 185 بیمارستان‌ و مرکز درمانی در 21 استان کشور

تاريخ 1399/01/12 ساعت 16:46

مجموع کمک‌های ارسال شده از سوی اتاق بازرگانی تهران، با همکاری اتاق ایران، کمپین نفس و بنیاد یاران عشق برای استفاده کادر درمان  که در روزها پایانی اسفند ماه ۹۸ به 51 بیمارستان‌ و مرکز درمانی در 10 استان کشور ارسال شده بود، با تلاش شبانه‌روزی تیمی از اتاق بازرگانی تهران ادامه یافته و تا پایان روز ۱۲ فروردین ماه ۹۹ حداقل 185 بیمارستان و مرکز درمانی در 21استان کمک‌های بخش خصوصی  شامل نزدیک به ۲۵۰ هزار عدد انواع البسه، ۳۱۰ دستگاه مختلف و صدها لیتر مایع ضدعفونی را دریافت کرده‌اند.

فعالان بخش خصوصی که با محوریت و مدیریت اتاق بازرگانی تهران از همان روزهای آغازین اعلام رسمی ورود ویروس کرونا به کشور تلاش خود را برای کمک به کنترل شیوع این ویروس خطرناک آغاز کردند، موفق شده‌اند تاکنون علاوه بر سیاستگذاری‌های داخلی در راستای کاهش تردد و مراجعه فعالان اقتصادی، دورکاری کارکنان، تغییر خطوط تولید و افزایش تولید اقلام مورد نیاز برای کنترل و درمان کرونا، اقدامات موثری دیگری مانند تامین و توزیع اقلام مورد نیاز کادر درمان در بیمارستان‌ها در استان‌های مختلف، کمک به راه‌اندازی کلینیک نفس برای ویزیت سرپایی افراد مشکوک به ابتلا، راه‌اندازی خط تولید لباس مخصوص کادر درمان با همکاری سازمان انرژی اتمی و ... نیز به انجام رسانند.

در این میان اتاق بازرگانی تهران تلاش کرد به انواع مختلف هم از اعضای خود و فعالان اقتصادی صیانت و حمایت کند و هم در راستای مسئولیت اجتماعی خود با برنامه‌ریزی و همراستا کردن فعالیت‌های خیرخواهانه و نیکوکارانه فعالان اقتصادی، بنگاه‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی، گامی موثر در جهت کاهش آلام جامعه بردارد و به مردم و کادر درمان درگیر با این ویروس کمک کند.

اتاق بازرگانی تهران، اتاق بازرگانی ایران، کمپین نفس (پویش فعالان اقتصادی بخش خصوصی برای عبور از بحران کرونا) و بنیاد یاران عشق، تاکنون اقلام مختلفی از نیازهای ضروری پزشکان و پرستاران و کادر درمان بیماران مبتلا به این ویروس را با کمک تولیدکنندگان و بازرگانان تامین کرده‌اند که از طریق دانشگاه‌های علوم پزشکی و اتاق‌های بازرگانی استانی در اختیار بیمارستان‌ها و مراکز درمان قرار گرفته است. (خبر اول کمک‌ها به تاریخ 24 اسفند ماه 98 را اینجا بخوانید.)

بنا به اعلام واحد تشکل‌ها و مسئولیت اجتماعی اتاق تهران برابر فهرست تجمیعی این کمک‌ها تاکنون محموله‌هایی به 185 بیمارستان و مرکز درمانی در 21 استان کشور فرستاده شده است.

فعالان بخش خصوصی در قالب اتاق بازرگانی تهران، کمپین نفس و بنیاد یاران عشق (متشکل از فعالان بخش خصوصی) تا روز ۱۲ فروردین ماه توانسته‌اند نزدیک به ۲۵۰ هزار عدد انواع البسه شامل ۱۶ هزار ۴۸۱ عدد محافظ صورت، ۱۷ هزار و ۱۰۴ عدد عینک، 5۳ هزار و ۳۸۲ ماسک سه‌لایه، 61 هزار 900 ماسک N95، ۱۰ هزار و ۵۰۰ عدد کلاه، ۳۴۲۵ عدد کلاه تمام فیلتر، ۱۷ هزار و ۹۳۵ دست لباس یکسره یکبار مصرف (گان)، ۱۳ هزار و ۹۱۱ دست لباس مخصوص کرونا (اورآل)، ۷۰۴۰ دست ست کامل حفاظتی (گان، شلوار، کلاه، کاور و کفش)، ۸۰ دست لباس مخصوص آی‌سی‌یو، ۲۱ هزار و ۳۵۰ جفت دستکش جراحی و ۲۵ هزار جفت دستکش معاینه برای استفاده کادر درمان بیمارستان‌ها، تامین و با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی به مراکز درمانی در استان‌های یاد شده ارسال کنند.

هم‌چنین این گروه از فعالان بخش خصوصی طی این مدت 18 دستگاه ونتیلاتور مخصوص بخش آی‌سی‌یو، ۶۲ دستگاه ونتیلاتور پرتابل، 10 عدد کپسول اکسیژن، ۱۰۵ عدد اکسی‌متر و 130 عدد تب‌سنج برای استفاده این مراکز درمانی تامین و ارسال کرده‌اند. از طرفی برای کمک به ضدعفونی کردن این مراکز و بیمارستان‌های درگیر با کرونا، یک هزار و ۶۰ کارتن حاوی صدها لیتر انواع مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده سطوح و دست تامین و ارسال شده است.

 

 


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر