رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی گلستان اعلام کرد

کمک‌ بخش خصوصی از وقوع تلفات بیشتر در گلستان جلوگیری کرد

تاريخ 1399/01/16 ساعت 11:22

علی‌محمد چوپانی، رئیس اتاق بازرگانی گلستان با اشاره به کمک‌های بخش خصوصی به کادر درمان این استان که از سوی اتاق تهران، اتاق ایران و کمپین نفس ارسال شده و همراهی فعالان بخش خصوصی استان، می‌گوید این تلاش‌ها اثر قابل‌توجهی در کاهش زیان جانی این ویروس داشته است.

در هفته‌های گذشته که فراگیری ویروس کرونا در استان گلستان، این استان را در وضعیت هشدار قرار داده بود، نخستین محموله‌های کمک‌رسانی اتاق‌ بازرگانی تهران، اتاق ایران و کمپین نفس به سوی گلستان روانه شد؛ چنانکه به گفته علی‌محمد چوپانی رییس اتاق این استان، کمک‌های بخش خصوصی از وقوع تلفات بیشتر در این منطقه جلوگیری کرده است.

چوپانی در گفت‌و‌گو با روابط عمومی اتاق تهران با بیان اینکه تاکنون 800 میلیون تومان اقلام ضروری از سوی اتاق‌ تهران، اتاق ایران و کمپین نفس برای استان گلستان ارسال شده است، ادامه داد: این اقلام در مرحله دوم شامل 20 دستگاه ونتیلاتور پرتابل، 1200 ست حفاظت فردی، 720 عدد محافظ صورت، 720 عدد عینک، 300 کلاه، 1200 جفت دستکش جراحی بوده که در 8 بیمارستان استان گلستان توزیع شده است. در واقع، این‌ها اقلامی بوده که بیمارستان‌ها در مورد آنها دچار کمبود بودند و تامین و توزیع این اقدام توسط بخش خصوصی در کاهش تلفات و خسارات ناشی از این ویروس تاثیرگذار بوده است.

 او با اشاره به اینکه ارقام ارسالی از درون استان قابل تامین نبوده است، به اقدامات فعالان اقتصادی استان گلستان در تامین نیازهای کادر درمانی در این منطقه پرداخت و گفت: با مشارکت فعالان اقتصادی استان، 13 میلیارد تومان کمک مالی حاصل شد که توانستیم 55 دستگاه ونتیلاتور خریداری کرده و در بیمارستان‌های استان مستقر کنیم. نتیجه این اقدامات و تامین دستگاه‌های ونتیلاتور برای بیمارستان‌ها آن است که مقامات دانشگاه علوم پزشکی گلستان اذعان داشته‌اند، این دستگاه‌ها توانسته 60 درصد فوتی‌های استان را کاهش دهد. در عین حال ما در گلستان یک نقاهتگاه 200 تخت خوابی را نیز به کمک بخش خصوصی برای بیماران بهبودیافته تجهیز کرده‌ایم.

رئیس اتاق بازرگانی گلستان با بیان اینکه در بحران شیوع کرونا بخش خصوصی جهادگونه ظاهر شد، افزود: اقدامات بخش خصوصی قابل ستایش است. اگر بخش خصوصی در کنار کادر درمان قرار نمی‌گرفت، چه بسا تلفات ناشی از این ویروس خطرناک بیش از این افزایش ‌می‌یافت.

کمک‌ها در راه است

در عین حال بر اساس آنچه عبدالحکیم ریگی جاوه، رییس اتاق زاهدان اعلام کرد، سیستان و بلوچستان نیز از مقاصد بعدی محموله‌های کمکی اتاق‌های بازرگانی تهران و ایران و کمپین نفس خواهد بود.

ریگی به روابط عمومی اتاق تهران گفت که اقلام مورد نیاز بیمارستان‌های این استان از دانشگاه علوم پزشکی استعلام شده و برابر رایزنی‌های صورت گرفته با تهران، این اقلام ظرف روزهای آینده به سیستان و بلوچستان ارسال می‌شود.

 

 

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر