در دیدار معاون اداره کل زندان‌های استان تهران با رییس اتاق بازرگانی تهران مطرح شد

کمک بخش خصوصی به پیشگیری از شیوع کرونا در ندامتگاه‌ها

تاريخ 1399/01/16 ساعت 15:56

اتاق بازرگانی تهران در ادامه اقدامات خود برای جلوگیری از شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا در کشور، برخی اقلام بهداشتی و تجهیزات درمانگاهی مورد نیار ندامتگاه‌ها و زندان‌های استان را تامین خواهد کرد.

معاون اداری و مالی اداره کل زندان‌های استان تهران در ملاقات با رییس اتاق بازرگانی تهران، موضوع پیشگیری از ورود ویروس کرونا به ندامتگاه‌ها و ضرورت حفظ سلامت افراد حاضر در این مکان‌ها را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند. در این دیدار تصمیم گرفته شد اتاق تهران در کنار کمک به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و حمایت از کسب‌وکارهای آسیب‌دیده، به ندامتگاه‌های تهران نیز کمک‌هایی داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، در این ملاقات علی رستمی، معاون اداری و مالی اداره کل زندان‌های استان تهران، پس از ارائه توضیحاتی در ارتباط با وضعیت حال حاضر زندان‌ها و ندامتگاه‌های تهران از ضرورت انجام اقدامات مراقبتی و پیشگیرانه برای حفظ سلامت افراد حاضر در ندامتگاه‌ها و پرسنل زندان‌ها سخن گفت.

رستمی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در جهت تجهیز زندان‌های استان تهران با امکانات درمانی تاکید کرد که هم‌چنان لازم است اقدامات احتیاطی بیشتر و کامل‌تری صورت پذیرد.

در ادامه این ملاقات، رییس اتاق بازرگانی تهران نیز از آمادگی بخش خصوصی برای کمک به اداره کل زندان‌های استان تهران به منظور تامین تجهیزات ضروری مقابله با ویروس کرونا در ندامتگاه‌های تهران خبر داد.

مسعود خوانساری در همین رابطه، تصریح کرد که از ابتدای شروع مقابله با ویروس کرونا در کشور و بنا به درخواست مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان‌های مختلف کشور، اتاق تهران در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود، با هماهنگی و همکاری بخش خصوصی و فعالان اقتصادی در قالب کمپین نفس، لوازم و تجهیزاتی را تهیه و به 185 بیمارستان و مرکز درمانی در 21 استان کشور ارسال کرده و در گام دوم اقدامات خود نیز  به دنبال حمایت از کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از شیوع ویروس کروناست.

 او افزود: در همین راستا اتاق تهران، بنا به درخواست اداره کل زندان‌های استان، کمک به ندامتگاه‌ها و تامین نیازها برای ایمن‌سازی این مراکز از شیوع ویروس کرونا را در دستورکار قرار داده تا با همراهی ستاد ملی مدیریت کرونا، بتواند بخشی از نیازهای درمانگاه‌های زندان‌های استان تهران را برطرف کند.

خوانساری با اشاره به آمادگی برای تامین بخشی از نیازهای درمانی مقابله با ویروس کرونا در زندان‌های استان تهران افزود: بخش خصوصی تلاش می‌کند برخی اقلام بهداشتی مانند ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی‌کننده و شوینده را برای استفاده در ندامتگاه‌ها فراهم کند.

او هم‌چنین عنوان کرد که اتاق تهران در جهت تامین تجهیزات درمانگاه‌های زندان‌های استان تهران نیز اقدام و در اولین مرحله ، بیمارستان بازرگانان اتاق تهران یک دستگاه آمبولانس خود را به صورت امانی تا پایان دوره مقابله با کرونا در اختیار اداره کل زندان‌های استان تهران قرار خواهد داد.

 


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر