از سوی استانداری تهران اعلام شد

تبیین سیاست‌های دولت در مورد تولید و واردات الکل

تاريخ 1399/01/19 ساعت 12:48

محمد امامی‌امین، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران، در نامه‌ای اعلام کرد برای دریافت کد IRC برای واردات الکل نیازی به پرداخت هیچ‌گونه وجهی نیست. ضمن این که تولید الکل هم‌چنان نیازی به مجوز ندارد.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران طی دو نامه جداگانه به رییس اتاق تهران، سیاست‌های دولت در مورد تولید و واردات الکل را تبیین کرد.

محمد امامی‌امین در این دو نامه با استناد به تصمیمات وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرده است که تا اطلاع ثانوی تولید الکل مورد نیاز به هیچ‌گونه مجوزی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت ندارد و در عین حال واردکنندگان الکل نیز تا اطلاع ثانوی برای دریافت کد IRC هیچ‌گونه وجهی پرداخت نکرده و صدور کد فوق الذکر حداکثر ظرف 24 ساعت انجام گیرد.

امامی‌امین با استناد به نامه 22 اسفندماه سال 1398 قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی اعلام کرده است که تا اطلاع ثانوی تولید الکل مورد نیاز به هیچ‌گونه مجوزی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (سازمان صنعت، معدن و تجارت استان) ندارد و الکل تولیدی با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی استان قابل عرضه خواهد بود.

او همچنین با اشاره به مکاتبه 24 اسفند ماه سال 1398 قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی که به منظور تسهیل در فرآیند واردات الکل صورت گرفته، اعلام کرد واردکنندگان الکل تا اطلاع ثانوی برای دریافت کد IRC هیچ‌گونه وجهی پرداخت نکرده و صدور کد فوق‌الذکر حداکثر ظرف 24 ساعت انجام می‌گیرد.

 

 


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر