سازمان جهانی گمرک اعلام کرد

شناسایی HS کد کالاهای مرتبط با کووید 19

تاريخ 1399/01/25 ساعت 10:49

کد تعرفه گمرکی کالاهای مربوط به کووید 19 با همکاری سازمان جهانی گمرک و سازمان بهداشت جهانی احصا و اعلام شد تا بازرگانان با اطلاع دقیق نسبت به تجارت این کالاها اقدام کنند و گمرکات کشورها نیز احتمالاً تسهیلات ویژه‌ای در این حوزه قائل شوند.

 سازمان جهانی گمرک طی همکاری با سازمان جهانی بهداشت، کد تعرفه گمرکی کالاهای مربوط به کووید 19 را احصا و روی وب‌سایت این سازمان برای اطلاع و آگاهی تجار و بازرگانان منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، اختلافات بر سر شناسایی محصولات شیمیایی و تجهیزات مربوط به مقابله با ویروس کرونا موجب آن شد که سازمان جهانی گمرک و سازمان بهداشت جهانی نسبت به شناسایی HS کد کالاها و تجهیزات این بخش اقدام کرده و فهرست کدهای تعرفه مربوط به کووید 19 را در 12 صفحه احصا و برای اطلاع فعالان اقتصادی و گمرک کشورها روی وب‌سایت سازمان جهانی گمرک به نشانی www.wcoomd.org منتشر شود.

در اطلاعیه مربوط به انتشار HS کدهای خاص مربوط به کالاها و تجهیزات مقابله با ویروس کرونا که روی وب‌سایت سازمان جهانی گمرک منتشر شده، توصیه شده‌است که تجار و بازرگانان برای اطلاع از کم و کیف کد تعرفه‌های اعلامی، با گمرک کشورهای خود مشورت کنند.

فعالان اقتصادی و اعضای اتاق تهران به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این‌باره می‌توانند از طریق وب‌سایت و اپلیکیشن اتاق تهران یا برقراری تماس با شماره 1866 سوالات خود را با مشاور گمرکی اتاق تهران مطرح کنند.

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر