تبدیل تهدید به فرصت

فرصت های استارت آپی در میان شیوع ویروس کرونا

تاريخ 1399/01/25 ساعت 11:30

به طور کلی استارت آپ هایی که طی یک دوره رکود رونمایی می شوند، بسیار مقاوم تر از آنهایی هستند که در دوره رونق اقتصادی شروع به کار می کنند. به دنبال مشکلاتی باشید که حل نشده است و سعی کنید راه حل برای آن ارائه دهید. الان که اختلال در شرکت های ایجاد شده و نیروی کار تعدیل می شود، بهترین زمان برای شروع به کار جدید است.

از آنجا که ویروس کرونا تقریبا در تمام قسمت های زندگی ما تاثیر گذاشته است، فرصت هایی هم برای استارت آپ ها و کارآفرینان و برندهای موجود ایجاد کرده است. فوربز در گزارشی فرصت های پیش پای استارت آپ ها در شیوع ویروس کرونا را بررسی کرده است.

خدمات نظافت: با افزایش موارد کویید 19 در سرتاسر ایالات متحده، تقاضای سراسر کشور برای خدمات نظافت هم افزایش یافته است. شماری از شرکت های خدمات نظافت شاهد افزایش درخواست خدمات اضافی بوده اند چرا که مدام به مردم هشدار داده می شود که محل زندگی و کار را برای جلوگیری از ابتلا و شیوع ویروس کرونا تمیز و ضد عفونی کنند. روزی که شیوع کرونا تمام شود، تقاضای زیادی برای تمیز کردن مداوم و خدمات نظافت وجود خواهد داشت.

خدمات پزشکی آسان. پس از کاهش همه گیری کرونا، یکی از شرایط بازگشت مشاغل، انجام غربالگری منظم کارمندان قبل از ورود کارمند به محل کارش است.

کمیسیون فرصت های برابر اشتغال (EEOC) به کارفرمایان این اجازه را داده است تا دمای کارمندان را برای جلوگیری از گسترش شیوع کرونا آزمایش کنند. بنابراین چه کسانی این سرویس را ارائه خواهند داد؟ شرکت های جدید در هنگام ورود افراد به ساختمان این غربالگری را انجام خواهند داد.

محافظت براساس مد روز. ماسک های صورت این روزها در خیابان ها و شهرها به چشم انداز معمول در سرتاسر جهان تبدیل شده است. گرچه پوشیدن آن از دیرباز در پایتخت کشورهای آسیایی مانند توکیو و هانوی عادی بود، اما حالا با افزایش تهدید کرونا، افراد بیشتری از ماسک استفاده می کنند. حالا نه تنها ماسک های معمولی بلکه ماسک هایی با سبک روز هم مد شده است. طی 12 ماه آینده به دنبال انفجار ماسک های مد روز باشید. برندهای بزرگ هم احتمالا ماسک های مارک دار برای کارمندان خود تهیه خواهند کرد.

راه اندازی شرکت: به طور کلی استارت آپ هایی که طی یک دوره رکود رونمایی می شوند، بسیار مقاوم تر از آنهایی هستند که در دوره رونق اقتصادی شروع به کار می کنند. به دنبال مشکلاتی باشید که حل نشده است و سعی کنید راه حل برای آن ارائه دهید. الان که اختلال در شرکت های ایجاد شده و نیروی کار تعدیل می شود، بهترین زمان برای شروع به کار جدید است.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر