مبارزه استارت آپی با کرونا

اوبر چطور از پس کرونا برمی‌آید؟

تاريخ 1399/02/15 ساعت 12:46

یک منبع آگاه در اوبر که نامش فاش نشده است گفت: اوبر درحال‌توسعه فناوری‌ای است تا تشخیص دهد که رانندگان و مسافران قبل از پذیرش سفر و آنلاین شدن از ماسک استفاده کرده‌اند یا خیر.

اوبر به‌زودی رانندگان و مسافرانش را مجبور می‌کند که در امریکا از ماسک استفاده کنند. همان‌طور که پیش‌بینی می‌شود شرکت‌ها به فعالیت‌های اصلی خود برگردند، اوبر قصد دارد رانندگان و مسافران را ملزم به استفاده از ماسک کند. سی‌ان‌ان در گزارشی اقدامات اوبر در مقابل کرونا را بررسی کرده است.

طبق این گزارش، در جلسه هفته گذشته اوبر، مدیران این شرکت سیاست جدیدی را اتخاذ کرده‌اند تا با کرونا مبارزه کنند.

یک منبع آگاه در اوبر که نامش فاش نشده است گفت: به‌عنوان بخشی از این سیاست، اوبر درحال‌توسعه فناوری‌ای است تا تشخیص دهد که رانندگان و مسافران قبل از پذیرش سفر و آنلاین شدن از ماسک استفاده کرده‌اند یا خیر.

به گفته این شخص، اوبر فناوری قابلیت تأیید چهره را به‌عنوان بخشی از سیاست‌هایش برای تأیید هویت رانندگان در اختیار دارد. اوبر در گفتگو با سی‌ان‌ان تأیید کرده است که قصد دارد سیاستی راجع به استفاده از ماسک را در برخی از کشورها اجباری کند و درحال‌توسعه فناوری برای تشخیص استفاده رانندگان و مسافران از ماسک صورت است.

با بازگشایی بازارها، اوبر روی ایمنی و احتیاط متمرکزشده است. این شرکت گفت: ما از مسافران می‌خواهیم که در صورت امکان در خانه بمانند، اما در صورت نیاز به بیرون آمدن از خانه، نکات ایمنی را رعایت کنند.

تقریباً شش هفته است که بیشتر امریکایی‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا در خانه‌مانده‌اند، موضوعی که کسب‌وکار اوبر را تحت تأثیر قرار داده است.

هفته گذشته گزارش‌هایی منتشر شد که اوبر در حال کاهش قابل‌توجهی از کارمندانش است. شرکت لیفت، رقیب اوبر هفته گذشته اعلام کرد که نزدیک به هزار نفر را اخراج کرده و به صدها نفر دیگر مرخصی اجباری داده است. هر دو شرکت قرار است این هفته گزارش درآمد خود را اعلام کنند.

هفته گذشته شرکت‌های هواپیمایی دلتا ایرلاین، جت بلو و امریکن ایرلاین اعلام کردند که به دلیل کرونا خسارت زیادی دیده‌اند و به‌زودی تمام مسافران ملزم به استفاده از ماسک خواهند بود.

بعد از معرفی این سیاست، اوبر و مسئولان تحویل غذا استفاده از ماسک را بررسی کردند. اوبر گفته هرچه سریع‌تر تلاش خواهد کرد تا ماسک موردنیاز رانندگان را فراهم کند.

در ماه آوریل، اوبر اعلام کرد که دادن ماسک به رانندگان و کارگران تحویل غذا و همچنین اسپری ضدعفونی را آغاز کرده است. بعد این شرکت اعلام کرد که ده‌ها میلیون ماسک را خریداری کرده و به کارگرانش در سراسر جهان ارسال می‌کند.

رابین گرشان، استاد اپیدمولوژی دانشگاه نیویورک گفت ازآنجاکه کرونا می‌تواند به‌راحتی در تماس نزدیک مثلاً در وسایل نقلیه منتقل شود، اجبار استفاده از ماسک بسیار مثبت است. به گفته او این ماسک‌ها باید به‌طور مکرر تغییر کنند. به‌طور مثال هر 8 ساعت برای رانندگانی که ساعات طولانی کار می‌کنند.

او ادامه داد: ماسک‌ها باید بعد از استفاده از کیسه‌ای بسته‌شده قرارگرفته و یا شسته شوند. رانندگان باید در صورت امکان وسایل نقلیه را ضدعفونی کنند. ایده استفاده از موانع پلاستیکی و تقسیم‌بندی داخل خودرو برای محافظت از راننده و مسافر بسیار مؤثر است.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر