تمایل بیشتر مردم به خرید محصولات دیجیتال

صعود صنعت موبایل

تاريخ 1399/02/17 ساعت 14:50

در سال 98، کاربران کافه بازار بیش از 1.871.000.000 بار برنامه یا بازی های خود را به روز رسانی یا دانلود کرده اند.

کافه بازار گزارش صنعت برنامه های موبایل ایران در سال 98 را منتشر کرد. بر اساس این گزارش، در انتهای سال ۹۸، نصب فعال بازار به‌ عنوان بسـتر توزیع برنامه، بازی و ویدیـو به ۴۱ میلیون رسید. در این سال، ١٨٩ میلیارد تومان درآمد خالص نصیب توسعه‌دهنده‌های بازی و برنامه شد که در قیاس با سال ۹۷،  ٨٣ درصد افزایش داشت. صنعت برنامه‌های موبایل و کسب‌وکارهای آنلاین هم در سال ۹۸ تحت تاثیر روندهای کلان اقتصادی و اجتماعی مانند همه گیری کرونا بود اما بررسی این صنعت نشان می‌دهد، روند رو به رشد آن در سال ۹۸ همچنان حفظ شده است.

بررسی های کافه بازار نشان می دهد در سال98 تمایل مردم به خرید محصولات دیجیتال بیشتر شده است. در این سال هم مثل سال های گذشته میانگین درآمد سالیانه از هر خریدار، میانگین درآمد از هر فروش و تعداد خریدار به ازای فروشنده در گروه بازی ها بیشتر از برنامه ها بوده است. در این سال برای هر بازی 125 خریدار و برای هر برنامه 93 خریدار وجود داشته است.

در سال 98، کاربران کافه بازار بیش از 1.871.000.000 بار برنامه یا بازی های خود را به روز رسانی یا دانلود کرده اند. 64 درصد دانلودها مربوط به برنامه ها و 36 درصد مربوط به بازی ها بوده است. این روند در شش ماهه دوم سال افزایش یافته و در آذرماه به رکورد 137 میلیون دانلود برنامه و 63 میلیون دانلود بازی تنها در یک ماه رسیده است. کاربران بازار در سال 98، بیش از 2.13 میلیارد بار برای یافتن برنامه دلخواه خود در کافه بازار جست وجو کرده اند. بیشترین آمار جست وجو هم مربوط به آذرماه امسال است. در آذرماه بیشترین کلمات جست وجو شده «بازی»،  اینستاگرام و واتساپ بوده است. در سه ماه آغاز سال هم تلگرام و تلگرام طلایی و بدون فیلتر سهم بالایی در کلمات جست وجو شده کاربران داشته است.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر