ردیابی تماس دیجیتال، برای ردیابی کرونا

فرصت جدید برای استارت‌آپ ها مهیا شد

تاريخ 1399/02/22 ساعت 12:22

شرکت‌های فناوری اعم از شرکت‌های بزرگ خدمات حرفه‌ای تا استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نوپا، در حال ساختن برنامه‌ها و گجت‌هایی برای مشاغل هستند تا بتوان با آن شیوع ویروس کرونا را در میان کارمندان ردیابی و آن را متوقف کرد.

با باز شدن شرکت‌ها و محل کار، شرکت‌های فناوری فرصت جدید چند میلیارد دلاری را بو می‌کشند. استارت‌آپ ها می‌خواهند به مشاغل برای ردیابی کرونا کمک کنند. سی‌ان‌بی‌سی گزارشی درباره فعالیت‌های جدید استارت‌آپ‌ها با حضور کرونا منتشر کرده است.

طبق این گزارش، شرکت‌های فناوری اعم از شرکت‌های بزرگ خدمات حرفه‌ای تا استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نوپا، در حال ساختن برنامه‌ها و گجت‌هایی برای مشاغل هستند تا بتوان با آن شیوع ویروس کرونا را در میان کارمندان ردیابی و آن را متوقف کرد.

این تکنولوژی ردیابی تماس دیجیتال نامیده می‌شود. اگرچه تاکنون تعداد کمی از سازمان‌های بزرگ متعهد شده‌اند که از این ابزار استفاده کنند. حالا شرکت‌های فناوری بازگشایی مشاغل را به‌عنوان فرصت جدید در این میان می‌بینند و بیشتر آنها در جستجوی فناوری ردیابی کویید 19 هستند.

به گفته تحلیلگران، ردیابی تماس دیجیتال زمینه جدیدی برای فعالیت شرکت‌ها و استارت‌آپ هاست. اما ردیابی تماس دیجیتال برای شرکت‌ها می‌تواند میلیاردها دلار هزینه داشته باشد. شرکت‌ها برای بازگشایی و اطمینان از امنیت کارمندان به دنبال راه‌های مختلف هستند.

احتمالاً سازمان‌های بزرگ که بیش از هزار نفر مشغول به کار هستند، چنین سیستمی مناسب‌تر است.

اپل و گوگل در میان گروه‌های غیرانتفاعی در حال ایجاد نرم‌افزاری برای ردیابی مخاطب هستند. سیستم آنها توسط دولت نظاره و توسط مقامات بهداشت عمومی در اروپا مورد استفاده قرار می‌گیرد تا این برنامه به‌صورت رایگان استفاده شود.

نرم‌افزار اپل و گوگل قرار نیست خریدوفروش شود. ایجاد برنامه ردیابی سازمانی جایی است که مردم از این فناوری پول درمی‌آورند. همچنین ممکن است عملکرد بهتری در سازمان و مکان‌های شغلی وجود داشته باشد، چراکه افراد بیشتری از این برنامه استفاده خواهند کرد.

طبق گزارش‌های منتشرشده، تقریباً یک‌چهارم از مدیران شرکت‌ها اعلام کرده‌اند که قصد دارند از این فناوری به‌عنوان بخشی از استراتژی بازگشایی دفاتر استفاده کنند.

گروهی دیگر معتقدند آزمایش و ردیابی تماس دیجیتال مفید است. آنها لازم هستند، اما شرایط کافی برای کنترل این امر در محیط کار فراهم نیست.

فناوری ردیابی کارمندان سازمانی می‌تواند کشف کند که یک کارمند کجا و با چه کسانی در ارتباط بوده‌ است، به‌این‌ترتیب این برنامه، شرکت‌ها را قادر می‌سازد که کرونا را کنترل کنند.

استارت‌آپ Proxfinity مستقر شیکاگو در حال فروش یک محصول برای ردیابی کرونا به نام Rescue است. این برنامه در اصل برای کمک به مردم در شبکه‌ای از رویدادهای بزرگ طراحی‌شده است.

ESRI، یک شرکت فناوری مستقر در کالیفرنیا است. این شرکت از ویژگی‌های کرونا استفاده کرده و سیگنال‌ها را از طریق وای فای و بلوتوث دریافت می‌کند. این برنامه توسط تلفن‌های هوشمند یک نقشه راه به کاربر ارائه می‌دهد. مشتریان اصلی این استارت‌آپ، مؤسسات بزرگ مانند بیمارستان‌ها و فرودگاه‌ها هستند. این شرکت نرم‌افزار مشابه را به شرکت‌هایی که می‌خواهند دفاتر خود را بازگشایی کنند، می‌فروشد.

مسئله‌ای که این نرم‌افزار را نگران‌کننده می‌کند، موضوعات مربوط به حریم خصوصی است. اما به گفته طراحان این برنامه‌ها، کارفرما هیچ دسترسی به سرور ذخیره کننده اطلاعات نخواهد داشت.


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر