استارت‌آپ تست فاضلاب به دنبال شناسایی کویید-19 در امریکاست

ردیابی کرونا از طریق آزمایش فاضلاب مناطق

تاريخ 1399/03/19 ساعت 09:53

اپیدمولوژی فاضلاب، شاخه‌ای از تحقیقات بهداشت عمومی است که اصولاً به‌عنوان راهی برای مبارزه با فلج اطفال شناخته می‌شود، اما حالا از این روش برای ردیابی کویید-19 استفاده خواهد شد. حدود 400 مرکز تصفیه‌خانه فاضلاب ایالات‌متحده به برنامه Biobot پیوسته‌اند.

در منطقه دلور نیوکاسل در امریکا حدود 560 هزار نفر زندگی می‌کنند. بیش از نیمی از جمعیت این ایالات، مانند اکثر جوامع امریکایی در طول برخورد دولت فدرال در پاسخ به شیوع کرونا، با محدودیت‌های شدید مبارزه کردند. حالا با توجه به آشفتگی‌های پیش‌آمده، مسئولان این شهر می‌گویند آماده هستند تا از هر گزینه‌ای که بتواند اطلاعات بهتری درباره کرونا در اختیارشان قرار دهد، استفاده می کنند. بلومبرگ در گزارشی به استارت‌آپی پرداخته است که توانسته از روش‌های جدید جمع‌آوری اطلاعات، کرونا را ردیابی کند.

در ماه آوریل، نیوکاسل شروع به راه‌اندازی روش جدید ردیابی کرونا با استفاده از یک روش غیرمعمول کرد: فاضلاب.

این شهرستان از برنامه‌ای که توسط استارت‌آپ Biobot Analytics در کمبریج اجراشده است، حمایت کرده است. این استارت‌آپ از تجزیه‌وتحلیل غلظت ویروس در فاضلاب مناطق مختلف برآورد می‌کند که چه تعداد افراد آلوده در مناطق حضور دارند.

بنیان‌گذاران استارت‌آپ Biobot می‌گویند که با سنجش مکان‌هایی که عفونت باگذشت زمان در آنجاها در حال افزایش یا کاهش است، به مقامات کمک می‌کند تا در مورد بهداشت عمومی تصمیمات بهتری بگیرند.

مقامات نیوکاسل می‌گویند: این می‌تواند به این معنی باشد که وقتی جواب آزمایش‌ها از محله‌های مختلف کاهش یافت، محدودیت‌های فاصله‌های اجتماعی می‌تواند راحت‌تر گرفته شود و در مقابل در مناطقی که آزمایش میزان افزایش افراد مبتلا را نشان داد، آماده‌سازی بیمارستان‌ها در دستور کار قرار گیرد.

اپیدمولوژی فاضلاب، شاخه‌ای از تحقیقات بهداشت عمومی است که اصولاً به‌عنوان راهی برای مبارزه با فلج اطفال شناخته می‌شود، اما حالا از این روش برای ردیابی کویید-19 استفاده خواهد شد. حدود 400 مرکز تصفیه‌خانه فاضلاب ایالات‌متحده به برنامه Biobot پیوسته‌اند. ازجمله سایت‌های داخل یا نزدیک دلور، منطقه هونولولو، ایندیاپولیس، میامی، پورتلند و... .

کارگران از روی زمین ویال‌های (شیشه‌های نمونه) 50 میلی‌لیتری که توسط استارت‌آپ‌های Biobot و FedEx تهیه‌شده است را جمع‌آوری می‌کنند. طی یک هفته از دریافت نمونه‌ها، Biobot چگالی کویید را در هر منطقه تخمین می‌زند.

بنیان‌گذاران Biobot می‌گویند که آزمایشات آنها برای تکمیل آزمایشات پزشک-بیمار است، نه جایگزین آنها. با توجه به نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی، آنها تأکید می‌کنند که نمی‌توان از کار آنها برای شناسایی افراد استفاده کرد. احتمالاً اکثر شهرها نمی‌توانند از این تست برای تمام افراد مقیم استفاده کنند. اما برای زمانی که مشاغل کاملاً بازگشایی می‌شوند و بچه‌ها دوباره به مدرسه ب