نگاهی به مرکز رشد و شتاب دهنده مپس

فرشته های سرمایه گذار استارت آپ ها

تاريخ 1399/03/24 ساعت 12:02

مجموعه مپس تاکنون بیش از 8 استارت‏آپ‌‌‌‌‌‌ را در کشور راه‏اندازی ‌‌‌‌‌‌کرده که 6 پروژه پیش رفته است.

چشم امید استارت آپ ها برای رشد به شتاب دهنده ها و سرمایه گذاران جسورانه دوخته شده ؛ سرمایه گذارانی که در مراحل مختلف دست افرادی که تلاش می کنند تا ایده خود را به نقطه ای اجرایی و اقتصادی برسانند؛ بگیرند و فضایی جدید برای آن ها رقم بزنند. در کشورما هم شتاب دهنده ها سهم مهمی از رشد بسیاری از استارت آپ ها از دی جی کالا گرفته تا اسنپ و... داشته اند. یکی از شتاب دهنده های مهم کشور در حال حاضر MAPS (مپس) نام دارد که بنیانگذار آن فریدون کورنگی است که بعد ازسال‏ها ‌‌‌تلاش دراین فضا مدتی است به ایران بازگشته و مرکز رشد فناوری به نام MAPS (مپس) را در خانه قدیمی پدری‏اش به صورت خصوصی تاسیس کرده است.
شرکت مپس در طول سال‏های ‌‌‌گذشته تلاش کرده در فضا و زیست‏بوم استارت‏آپی ایران نوآورانه قدم بردارد و حامی راه‏اندازی ‌‌‌‌‌‌اولین‏ها ‌‌‌باشد و از همین رو در این مجموعه تاکنون اولین نرم‌افزار انبارسازی و پردازش داده‌های کلان در ایران (‌شرکت میراث)، اولین شرکت خدمات سلامت ‏الکترونیک در ایران (شفاجو)، اولین سایت جمع‌سپاری (کراودفاندینگ)، اولین شرکتی که بر ‏آموزش از طریق واقعیت افزوده ‌و واقعیت مجازی تمرکز دارد (اوستا) و... پا گرفته‏اند. در این مجموعه روش کار به این شکل است که ایده‏های ‌‌‌طرح‏شده با مشاوران مپس که بخش مهمی از آن‏ها ‌‌‌در ایران نیستند از طریق ای‏میل و اسکایپ مطرح و بررسی و نقد می‏شود و سپس اگر ایده‌‌‌ای ‌‌‌نهایی شود برای اجرای آن از طریق استادان دانشگاه‏ها ‌‌‌و دانشگاه‏ها ‌‌‌اقدام می‌‌‌‌شود؛ البته باتوجه به اعتباری که مپس در فضای استارت‏آپی کشور به دست آورده بسیاری از جوانان فارغ‏التحصیل دانشگاه که جویای کار هستند هم به این مجموعه مراجعه می‌‌‌‌کنند. فریدون کورنگی در مصاحبه ای گفته است:«یک تیم بین‌المللی که در مجموع بیشتر از ۱۲۰ سال تجربه ‌در تولید فناوری دارند، شرکای من هستند، من ۲۸ ‏منتور بین‌المللی دارم که حداقل نزدیک به‌ یک‌میلیارد دلار ثروت به‌وجود آورده‌اند.»
‏مجموعه مپس تاکنون بیش از 8 استارت‏آپ‌‌‌‌‌‌ را در کشور راه‏اندازی ‌‌‌‌‌‌کرده که 6 پروژه پیش رفته و 2 کار هم متوقف شده است. در روش عملکرد این مجموعه فرآیند 18 ماهه برای پیشرفت و توسعه استارت‏آپ‌‌‌‌‌‌‏ها ‌‌‌وجود دارد که اگر به نتیجه‌‌‌ای ‌‌‌نرسد، کار متوقف می‌‌‌‌شود. 


با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر