آغاز معامله نماد دارا یکم در بورس

توقف شاخص کل در کانال یک میلیون و 400 هزار واحد

تاريخ 1399/04/07 ساعت 13:28

سبزپوشی بازار سرمایه در دومین هفته اولین ماه تابستان با آغاز معامله نماد صندوق های قابل معامله همراه شده است.

شاخص کل بازار سرمایه امروز در پایان معاملات به کانال یک میلیون و 466 هزار واحد رسید. بازدهی شاخص کل در هفتمین روز تیرماه 3.30 درصد بوده است. شاخص امروز 46 هزار و 822 واحد رشد کرد. بازدهی شاخص کل هم وزن بازار سرمایه هم امروز به 2.22 درصد رسید و این شاخص با رشد 9 هزار و 605 واحدی در کانال 441 هزار واحد آرام گرفت. شاخص قیمت هم در هفتمین روز تیرماه 12 هزار واحد رشد کرد و به 388 هزار و 672 واحد رسید.

صنایع پتروشیمی فارس، فولاد مبارکه، ملی صنایع مس ایران، سرمایه گذاری تامین اجتماعی و معدنی و صنعتی گل گهردر رشد امروز شاخص کل بازار سرمایه موثر بوده اند. و در مقابل، معامله نماد شرکت های توسعه صنایع بهشهر، ایران ترانسفور، باما، پاریس سویچ، پردخات الکترونیک،تامین سرمایه ملت و کویر تایر مانع رشد بیشتر شاخص کل شده است.

سبزپوشی بازار سرمایه در دومین هفته اولین ماه تابستان با آغاز معامله نماد صندوق های قابل معامله همراه شده است. قرار بود نماد این صندوق ها برای معامله در چهارشنبه هفته گذشته باز شود. مهر نوشت معاملات صندوق واسه گری یکم که پذیره نویسی آن به قیمت هر یونیت، ۱۰ هزار تومان در اردیبهشت ماه انجام شد، از امروز در بورس آغاز شد و با قیمت ۲۵ هزار تومان در حال معامله است. پذیره نویسی یونیت‌های سرمایه گذاری این صندوق واسطه‌گری در اردیبهشت ماه امسال به ارزش هر یونیت، ۱۰ هزار تومان و تا سقف ۲ میلیون تومان با هر کد ملی در اردیبهشت ماه انجام شد که در آن زمان، داشتن کد بورسی برای پذیره نویسی الزامی نبود اما بنابر اعلام بورس، اکنون انجام معاملات این صندوق ها با اخذ کد بورسی ممکن است. با احتساب قیمت 21 هزار تومان برای هر واحد از این صندوق ها، سود خریداران آن به بیش از 110 درصد می رسد.  


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر