نسبت به زمان مشابه سال پیش ثبت شد:

کاهش ۷۳ درصدی تعهدات معوق در تحویل خودرو

تاريخ 1399/04/22 ساعت 13:27

سایپا اعلام کرد: تعهدات معوق این گروه خودروسازی در پایان روز بیستم تیرماه ۹۹ به حدود ۷۶ هزار دستگاه رسید که نسبت به تعهدات معوق ثبت‌شده در همین روز در سال ۹۸ بیش از ۷۳ درصد کاهش داشته است.

منبع: ایرنا

به گزارش روز یکشنبه سایپا، تعهدات معوق خودروسازان کشور ناشی از اعمال دور تازه تحریم ها و کاهش تولید در زمستان ۹۷ به میزان قابل توجهی افزایش یافت، اما گروه خودروسازی سایپا موفق شد در یک سال گذشته علاوه بر عرضه خودرو و نقش آفرینی در کاهش التهاب بازار، بیش از ۲۱۶ هزار تعهد معوق را کاهش داده و این تعهدات را به کمتر از ۱۰۰ هزار دستگاه برساند.

برپایه این گزارش، تعهدات معوق گروه خودروسازی سایپا در بیستم تیرماه سال ۹۸ بیش از ۲۹۲ هزار دستگاه انواع خودرو بوده که این عدد در بیستم تیرماه ۹۹ به حدود ۷۶ هزار دستگاه خودرو کاهش پیدا کرده است.

تعداد قابل توجهی از تعهدات معوق گروه خودروسازی سایپا به دلیل خودروهای تولید مشترک با شرکای خارجی بوده که امکان تولید آنها پس از اعمال دوباره تحریم ها وجود نداشت، اما سایپا با ارائه طرح های متنوع تبدیل، نسبت به جایگزینی تولیدات داخلی با این خودروهای تحریمی اقدام کرده است.

"مجید باقری" قائم مقام مدیرعامل سایپا در امور فروش و خدمات پس از فروش نیز چندی پیش از صفر شدن تعهدات ۱۸ محصول این گروه خودروسازی تا پایان شهریور ماه امسال خبر داد.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر