از ابتدای ۹۶ تا پایان تیر۹۹؛

۸۳۹ ضمانتنامه سرمایه گذاری صنایع کوچک صادر شد

تاريخ 1399/05/19 ساعت 11:52

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: این صندوق در حوزه صدور و تمدید ضمانتنامه در ارتباط با دو راهبرد «جهش تولید» و اتمام طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام، از ابتدای سال ۹۶ تا پایان تیرماه امسال در مجموع ۸۳۹ فقره ضمانتنامه تمدید یا صادر کرده است.

منبع: ایرنا

به گزارش روز یکشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «محمدرضا مقیسه» افزود: مجموع مبلغ ضمانتنامه های صادره و تمدیدی از ابتدای سال ۹۶ تا پایان تیرماه گذشته ۶ هزار و ۱۷۶ میلیارد ریال بود.

وی با بیان اینکه صدور ضمانتنامه به عنوان سرمایه در گردش بیشترین موضوع ضمانت نامه ها بوده، افزود: مجموع ۳۶۱ ضمانتنامه سرمایه در گردش صادر یا تمدید شده که ارزش این ضمانت نامه‌ها سه هزار و ۲۲۳ میلیارد ریال است.

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک خاطرنشان کرد: تعداد ۱۸۳ ضمانت نامه در این مدت در حوزه طرح های ایجادی به ارزش یک هزار و ۹۱۴ میلیارد ریال صادر شده، همچنین ضمانت نامه در حوزه طرح های توسعه ای ۷۰ فقره و به ارزش ۵۳۱ میلیارد ریال و در حوزه حسن انجام کار ۱۲۵ فقره به ارزش ۲۲۵ میلیارد ریال بوده است.

مقیسه با اشاره به دیگر ضمانت نامه های صادره گفت: ۶۳ ضمانت نامه به ارزش ۱۴۹ میلیارد ریال در حوزه پیش‌پرداخت، همچنین ۱۴ فقره ضمانتنامه در حوزه اعتبار خرید به ارزش ۹۸ میلیارد ریال صادر یا تمدید شده است.

مدیرعامل ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: ضمانت نامه ها در حوزه شرکت در مناقصه ۲۳ فقره به ارزش ۳۷ میلیارد ریال بود.

وی افزود: طرح‌های دانش‌بنیان دارای مجوز، واحدهای صادراتی دارای سوابق صادراتی در سه سال گذشته، طرح های ایجادی با پیشرفت فیزیکی حداقل ۶۰ درصد، تامین سرمایه در گردش برای افزایش ظرفیت تولید واحدها، طرح های توسعه که با ظرفیت کامل در حال حاضر فعالیت می‌کنند و طرح های اشتغال زا (طرح هایی که نسبت سرمایه گذاری به اشتغال پایین داشته باشند)، اولویت های صدور ضمانتنامه محسوب می شوند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر