ثبت دومین ریزش در هفته جاری

بازدهی منفی بورس

تاريخ 1399/06/30 ساعت 13:38

شاخص کل بازار سهام با فشار عرضه نمادهای شاخص ساز نزدیک به 50 هزار واحد افت کرد.

بورس امروز با بیش از 47 هزار واحد ریزش به کار خود پایان داد. شاخص کل بازار سهام برای دومین بار در هفته، در کانال یک میلیون و 600 هزار واحد عقب نشینی کرد و به یک میلیون و 652 هزار واحد رسید. بازدهی امروز بازار 2.78- درصد بوده است. امروز شاخص کل هم وزن هم 5 هزار و 618 واحد ریخت و به 422 هزار واحد رسید. شاخص صنعت هم با بازدهی 2.69- درصدی، در کانال یک میلیون و 467 هزار واحد آرام گرفت. بازدهی منفی امروز شاخص کل بازار سهام ناشی از معامله 6.112 میلیون سهم بود.

امروز و در آخرین مهلت برای خرید دارا دوم، نماد پالایشی دولتی، خرید سهام شرکت های پالایش نفت بندرعباس، پتروشیمی  ایرانیان، پتروشیمی خارک، فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش و توسعه و عمران امید افزایش یافت اما فروش سهام فولاد مبارکه، صنایع پتروشیمی فارس، ملی صنایع مس ایران، س. نفت و گازو پتروشیمی تامین، بانک ملت و معدنی وصنعتی گل گهر و سرمایه گذاری غدیر به ریزش شاخص کل دامن زد.

شاخص کل بازار سهام در نخستین روز شهریورماه به یک میلیون و 727 هزار واحد رسید اما به نظر می رسید در کانال یک میلیون و600 هزار واحد از تابستان خداحافظی کند. بالاترین رقم ثبت شده برای شاخص کل بازار سهام مربوط به دهمین روز شهریورماه بوده است که شاخص به کانال یک میلیون و 728 هزار واحد ریخت. افزایش تنش های لفظی درباره بازگشت تحریم های سازمان ملل و احتمال فعال شدن مکانیسم ماشه در برجام از عوامل روانی اثرگذار بر بازار سهام در هفته جاری بوده است.  

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر