اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران طی فراخوانی اعلام کرد

دعوت به رقابت در پنجمین دوره مراسم اهدای تندیس، لوح و نشان کارآفرینی امین‌الضرب

تاريخ 1399/06/30 ساعت 14:00

فراخوان پنجمین دوره مراسم اهدای تندیس، لوح و نشان کارآفرینی امین‌الضرب توسط اتاق بازرگانی تهران منتشر شد و کارآفرینان ‌می‌توانند تا روز اول آبان ماه با رجوع به سایت اتاق تهران اقدام به ثبت‌نام کنند.

 اتاق بازرگانی تهران فراخوان پنجمین دوره مراسم اهدای تندیس، لوح و نشان کارآفرینی امین‌الضرب را منتشر کرد. بر این اساس، پنجمین دوره این مراسم، به سنت چهار سال گذشته، در دی ماه برگزار ‌می‌شود.

اتاق بازرگانی تهران که طی چهار دوره برگزاری جشنواره امین‌الضرب، تکریم جایگاه کارآفرینان کشور، ترویج تاریخ تشکل‌گرایی در اقتصاد ایران و ارائه الگوهای کسب و کار سالم به نسل جوان اقتصاد کشور را به عنوان یک هدف دنبال کرده است، در صدد ادامه این مسیر و برگزاری پنجمین دوره اهدای تندیس، لوح و نشان کارآفرینی امین‌الضرب برآمده است که همه کارآفرینان بخش خصوصی ‌می‌توانند در آن شرکت کنند.

بر اساس آنچه در فراخوان اتاق تهران آمده، امسال جشنواره امین‌الضرب دو رویکرد اصلی توجه به «کسب‌وکار‌هایی که موفق به حفظ اشتغال شده‌اند» و همچنین توجه به «جوان‌گرایی» را بیش از پیش مدنظر قرار داده است.

با توجه به شرایط عمومی جامعه نیاز است که نسل جوان و فعالان اقتصادی با افرادی که با وجود تمام سختی‌های کارآفرینی در سلامت و با رعایت اصول اخلاقی به کسب‌وکار ادامه ‌می‌دهند، آشنا شوند. این گروه مروج اقتصادی پاک و خالی از فساد خواهند بود که به عنوان کنشگرانی فعال به مبارزه با رانت و فساد نیز ‌می‌پردازند.

همچنین باید در نظر داشت که توجه به نسل جوان برای اقتصاد کشور یک ضرورت است. این گروه آینده اقتصاد ایران را ‌می‌سازند و بدیهی است که حمایت و تشویق به نوعی عمل به مسئولیت اجتماعی و اخلاقی نهادهایی مانند اتاق بازرگانی است.

شرایط شرکت در رقابت

تمام کارآفرینان کشور ‌می‌توانند با تکمیل فرم‌های اینترنتی این رقابت در لینک ثبت‌نام که در انتهای همین خبر آمده است، در این جشنواره شرکت کنند. اسامی کارآفرینان برگزیده پس از داوری نهایی و طی مراسمی که در دی ماه سال جاری برگزار خواهد شد، به اطلاع عموم ‌می‌رسد.

اصول داوری اولیه

فراخوان حضور در رقابت مراسم کارآفرینی امین‌الضرب برمبنای شاخص‌های اقتصادی طراحی شده و تیمی مجرب و صاحب تجربه در مورد مختصات اقتصاد ایران اقدام به طراحی این شاخص‌ها کرده‌اند. در مرحله اول کارآفرینان براساس این شاخص‌ها و نمرات آنها، امتیازبندی ‌می‌شوند. در مرحله دوم هیات داورانی متشکل از 15 چهره فعال اقتصادی صاحب‌نام و شاخص به علاوه برندگان تندیس امین‌الضرب در دوره‌های گذشته، اقدام به داوری نهایی از میان افراد با بالاترین امتیازها خواهند کرد. در نهایت و پس از برگزاری جلسات اولیه، داوران به صورت غیرحضوری اقدام به ارائه نفرات برگزیده خود کرده و در نهایت اسامی کارآفرینان برتر از میان رای مستقل این داوران شناخته ‌می‌شوند. لازم به یادآوری است که ارکان اتاق بازرگانی تهران در هیچ کدام از مراحل داوری کارآفرینان نقشی ندارند و تنها فعالیت‌های اجرایی این مراسم را برعهده ‌می‌گیرند.

 تاریخ اعتبار فراخوان

این فراخوان به مدت یک ماه اعتبار خواهد داشت و کارآفرینان ‌می‌توانند تا روز اول آبان ماه جاری اقدام به ثبت‌نام کنند. پس از ثبت‌نام اولیه در سایت، دبیرخانه جشنواره امین‌الضرب به منظور دریافت مدارک نهایی اعلام شده از سوی ثبت‌نام‌کنندگان با آنها تماس خواهد داشت و همچنین اعداد اعلام شده از سوی کارآفرینان محترم از نهادهای رسمی نیز استعلام ‌می‌شود.

با توجه به تفاوت ماهیت استارت‌آپ‌ها و کسب وکارهای کوچک، اساس شاخص‌بندی این گروه با حوزه‌های دیگر متفاوت است.

لینک ثبت‌نام در فراخوان پنجمین مراسم امین‌الضرب

 


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر