شاخص کل به کانال یک میلیون و 572 هزار واحد رسید

بازدهی 2.69- درصدی بورس

تاريخ 1399/07/06 ساعت 13:02

کارشناسان می گویند ریزش های این روزهای بورس با توجه به رشد ناگهانی و قابل توجه شاخص در یک ماه گذشته طبیعی است و بهتر است مردم با خرید سهام بنیادین سودهای بلند مدت را انتظار بکشند.

 شاخص کل بازار سهام در نخستین یکشنبه در ماه جاری بیش از 43 هزار واحد ریخت و به کانال یک میلیون و 572 هزار واحد ریخت. امروز، ششم مهرماه سال 97، بازدهی شاخص کل بازار سهام به 2.69- درصد رسید و شاخص کل هم وزن هم با افت بیش از 4 هزار و 730 واحد، بازدهی 1.15- درصدی را ثبت و در کانال 407 هزار واحد آرام گرفت. روند افت شاخص کل امروز درحالی بود که شاخص هیچ صعودی را ثبت نکرد. افت امروز شاخص کل بازار سهام ناشی از معامله 6.985 میلیون سهم به ارزش شش هزار میلیارد تومان بود.

فروش سهام شرکت های صنایع پتروشیمی فارس، فولاد مبارکه، ملی صنایع مس ایران، معدنی و صنعتی گل گهر و پالایش نفت بندرعباس و پالایش نفت تهران به افت شاخص کل دامن زد و در مقابل خرید برای س.نفت و گاز تامین، بانک صادرات، گروه پتروشیمی ایرانیان و تامین سرمایه لوتوس پارسیان مانع کاهش بیشتر شاخص کل شد.

در هفته گذشته یعنی روز سه شنبه، در نخستین روز معاملات بورس در مهرماه، شاخص کل بازار سهام در کانال یک میلیون و 581 هزار واحد قرار گرفت اما امروز، کانال در کمترین ارتفاع در مهرماه است. معاملات  هفته گذشته در نهایت در کانال یک میلیون و 611 هزار واحد برای شاخص کل به پایان رسید و دیروز هم شاخص در کانال یک میلیون و 615 هزار واحد قرار داشت.

تحلیل گران می گویند ریشه اصلی ریزش های بازار در روزهای گذشته و امروز، رفتار هیجانی سهامداران و نوسان گیران است. در روز گذشته سازمان بورس در اعلامیه ای فروش سهام خریداری شده در همان روز را ممنوع اعلام کرد. هم چنین کارشناسان می گویند ریزش های این روزهای بورس با توجه به رشد ناگهانی و قابل توجه شاخص در یک ماه گذشته طبیعی است و بهتر است مردم با خرید سهام بنیادین سودهای بلند مدت را انتظار بکشند.


 عضو کانال اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در تلگرام شوید

[صفحه چاپ]


ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر