از سوی اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی تهران ارائه می‌شود

رونمایی بخش‌خصوصی از بسته نجات اقتصاد ایران

تاريخ 1400/02/26 ساعت 11:56

بسته نجات اقتصاد ایران، محصول هم‌اندیشی مشترک اتاق تهران، پژوهشکده سیاستگذاری شریف و اندیشکده کسب‌و‌کار شریف است که در آن برنامه قابل‌سنجش و امکان‌پذیر اداره اقتصاد کشور ترسیم و تدوین شده‌ و صبح فردا طی مراسمی از آن رونمایی می‌شود.

اتاق بازرگانی تهران طی مراسمی، از بسته نجات اقتصاد ایران رونمایی می‌کند. این بسته در قالب طرح «بنای ایران» که محصول مشترک اتاق تهران و پژوهشکده سیستگذاری شریف و اندیشکده کسب‌و‌کار شریف است، تدوین شده و طی رویدادی که روز دوشنبه (فردا) در اتاق تهران و به صورت مجازی برگزار می‌شود، از جزئیات آن رونمایی می‌شود.

همکاری مشترک اتاق تهران به همراهی پژوهشکده سیاستگذاری شریف و اندیشکده کسب‌و‌کار شریف برای تدوین و طراحی «بنای ایران» با هدف ارائه برنامه‌ قابل‌سنجش و امکان‌پذیر برای اداره اقتصاد کشور از سال گذشته آغاز شد و این تعامل سرانجام به ترسیم نقشه راهی منتج شد که به گفته تدوین‌گران آن، اگر سیاستگذاران اقتصادی در دولت آینده بنای حکمرانی اقتصادی را بر محورهای اصلی این بسته نجات قرار دهند، طی دوره زمانی چهار سال آتی، تورم در کشور به میانگین نرخ خاورمیانه خواهد رسید، درآمد پایه همگانی معادل 30 دلار برای هر ایرانی به دست خواهد آمد، اشتغال سالانه یک میلیون و 100 هزار نفر محقق خواهد شد، شاخص ادراک فساد کشور به میانگین این شاخص در کشورهای خاورمیانه شانه خواهد زد و نسبت صادرات غیرنفتی به تولید ناخالص داخلی به رشد صد در صدی خواهد رسید.

در نشست ماه گذشته هیات نمایندگان اتاق تهران و با حضور علی مروی رئیس اندیشکده کسب‌و‌کار شریف و اعضای هیات نمایندگان اتاق تهران، پیرامون ماهیت بسته نجات اقتصاد ایران و فرصت‌های اثرگذار پیش‌روی اقتصاد کشور بحث و تبادل‌نظر مفصلی صورت گرفت و حال تدوین‌گران آن با جمع‌بندی نظرات نمایندگان بخش‌خصوصی و تکمیل بسته تدوین شده، قصد رونمایی از آن در نشست صبح فردا دارند.

این نشست از ساعت 9 صبح فردا دوشنبه 27 اردیبهشت ماه با حضور رئیس اتاق تهران، دبیرکل اتاق تهران و رئیس اندیشکده کسب‌و‌کار شریف، به صورت آنلاین و به طور مستقیم از طریق سایت اتاق تهران به نشانی tccim.ir و همچنین صفحه رسمی اتاق تهران در شبکه اجتماعی اینستاگرام با مشخصه tccim.pr پخش خواهد شد.

همچنین خبرنگاران و اصحاب رسانه می‌توانند پرسش‌های خود پیرامون طرح بنای ایران و بسته نجات اقتصاد کشور را به صورت آنلاین و از طریق بسترهای فوق مطرح کنند.

چکیده مبسوط طرح بنای ایران؛ بسته نجات اقتصاد کشور

 

 


نظر بینندگان:
(پروین اکبرشاهی) :با عرض سلام. خیلی زحمت کشیده اید برای تهیه این بسته ولی به نظر من برای تهیه بسته اقتصادی برای پیشرفت و توسعه نباید فقط از نخبگان دانشگاهی و یا فعالان اقتصادی کمک گرفت و باید از کارگزاران سیاسی و همینطور ساستگذاران میدانی و وزارای اقتصاد و امور خارجه و دارایی قبلی هم کمک می گرفتید چون ظاهرا یک نکته خیلی مهم در این بسته نادیده گرفته شده و آن هم سیاستهای استعماری غرب و کارشکنیهای آنهاست. این که ما چه می خواهیم و یا واقعا چه توانایی هایی برای اجرای برنامه ها ی خود داریم یک طرف و این که آیا واقعا فدرتهای استعماری و رقبای منطقه ای ما اجازه اجرای برنامه های ما را می دهند هم یک طرف موضوع هست. من خیلی متاسف هستم که نخبگان ما هیچ درک درستی از سیاستها و قدرت استعماری غرب ظاهرا ندارند و با وحشت از انگ توهم توطعه چشم بر واقعیتها می بندند و خود را به خواب زده و فریب می دهند. پیشنهاد می کنم کتاب تروریسم عرب گفتگوی نوام چامسکی و آندره ولچک و همچنین کتاب نظامهای سلطه گفتگوی نوام چامسکی با دیوید بارسامیان را حتما مطالعه بفرمایید. (1400/02/29 )

با اتاق تهران همراه شوید

آپارات اتاق تهران
توئیتر اتاق تهران
اینستاگرام اتاق تهران
تلگرام اتاق تهران
پادکست و کتاب صوتی اتاق تهران
استودیوی اتاق تهران

[صفحه چاپ]

ثبت نظر شما:

نام
پست الکترونیکی
تلفن
نظر