مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13503 عددسلام قصد صادرات گل رز شاخه بریده به جمهوری آذربایجان را دارم. آنطور که مطلع شدم واردات گل به آذربایجان در انحصار یک شرکت آذربایجانی است. چگونه میتوان پی برد که کدام شرکت این انحصار را در اختیار دارد؟
پاسخ:
با سلام، انواع گل های رز تحت کد تعرفه 06031100 طبقه بندی می شوند که در مجموع در سال 1400 حدود 192 تن از این کالا به ارزش 883 هزار دلار صادر شده که آذربایجان سهم حدود 7 درصدی از آن را به خود اختصاص داده است. طی دو ماهه 1401 نیز صادرات گل رز ایران تنها 10 هزار دلار بوده که سهم آذربایجان از آن حدود 16 درصد بوده است. از آنجایی که به طور رسمی لیستی از خریداران خارجی منتشر نمی شود برای یافتن شریک تجاری نیز می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آنها در آدرس https://tccim.ir/?addr=wdgi21 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید.
برای اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود نیز می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید. توضیحات تکمیلی دراین خصوص در آدرس https://egfi.ir/page-newmain/fa/0/form/pId123 ارائه شده است.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه نیز می توانید با انجمن گل و گیاه زینتی ایران به شماره 02636705062 تماس حاصل فرمایید.

 
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام