مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13503 عددسلام و روز بخیر تعرفه واردات و صادرات جلبک (جلبک مناسب سازی شده برای انسان و برای دام) رو از کجا میتونم پیدا کنم همچنین حجم واردات به مقصد ایران و صادارت از مبدا ایران برای این دسته محصول و فرآورده های مربوط با آن رو از کجا میتونم بدست بیارم؟ لطفا تعرفه گمرکی واردات جلبک خام به کشور رو اعلام بفرمایید
پاسخ:
با سلام. بر اساس بررسی های مقدماتی جلبک ها مشمول کد تعرفه 4 رقمی 1212 (خرنوب، خزه و جلبک و سایر علف‏های دریایی، چغندرقند و نیشکر، تازه، سردکرده، یخ زده یا خشک کرده، حتی ساییده شده؛ هسته و مغز هسته میوه ها و سایر محصولات نباتی که درجای دیگری گفته نشده) می شود. که انواعی از این گیاهان که مناسب مصرف برای انسان باشند مشمول کد تعرفه 12122100 می شوند و کد 12122900 (گیاهان ودیگر جلبک های دریایی تازه، سرد کرده ، یخ زده یا خشک کرده ، حتی ساییده شده غیر از مصرف انسانی) نیز برای مصارف غیر انسانی کاربرد دارد. شایان ذکر است حقوق ورودی برای کد 12122100 در سال 1401، 10 درصد است.
برای دسترسی به آمار صادرات و واردات می توانید با توجه به کد تعرفه محصول مورد نظر خود با مراجعه به قسمت آمار سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران به آدرس https://tccim.ir/?addr=0a5q43 به آمارهای سالیانه و جاری به تفکیک کد تعرفه دسترسی داشته باشید.

 
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام