مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13781 عددسلام ما یک شرکت دانش بنیان دانشگاهی هستیم و در زمینه تجهیزات پزشکی فعالیت می کنیم. در حال حاضر برای دریافت کارت بازرگانی اقدام کرده ایم. قصد داریم که تعداد محدودی (در حد ۱۰۰ عدد) زانوبند ورزشی از خارج وارد کنیم. برای این کار، علاوه بر کارت بازرگانی چه الزامات دیگری وجود دارد؟ و اگر وارد کردیم، در بخش گمرک تعرفه مربوطه چقدر خواهد بود؟
پاسخ:
با سلام؛ به نظر می رسد زانوبند ورزشی تحت کد تعرفه 61159600 (سایر جوراب شلواری ، جوراب های زنانه جورابها و سایر جوراب آلات شامل جوراب آلات تراکمی درجه بندی شده و پایپوش ها بدون به کار بردن کفه، کشباف یا قلاب بافی شده از جنس سنتیک) قرار گیرد. بر اساس آمارهای گمرک، در سال 1400، وارداتی از این کد تعرفه صورت نگرفته است. از آنجایی که واردات این محصول طی مدت زمان مذکور صفر بوده است، پیشنهاد می شود برای اطلاع از وضعیت ممنوعیت یا عدم ممنوعیت واردات آن، با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 تماس حاصل فرمایید. شایان ذکر است حقوق ورودی کد تعرفه نیز در کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1401، 55 درصد درنظرگرفته شده است. به منظور دسترسی به کتاب مقررات صادرات و واردات و اطلاع از آخرین دستورالعمل ها و آیین نامه های تجارت خارجی، می توانید به آدرس http://hscodeing.ir/ مراجعه نمایید.

به طور کلی برای کسب اطلاعات در زمینه ثبت سفارش نیز می توانید به سامانه جامع تجارت مراجعه نمایید و به طور خاص، از فایل راهنمای استفاده از سامانه مجوزها در آدرس https://ntcms.ir/Downloads/help.pdf بهره برداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید با انجمن صنعت ورزش، کالا و خدمات و صنایع وابسته به شماره 88558918 تماس بگیرید.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام