مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13279 عددسلام. سوال من این است که اگر برای یک محصول ملزمات پزشکی از اداره تجهیزات پزشکی گواهی سیب سلامت دریافت کرده باشیم، و بخواهیم آن را صادر کنیم، به چه کشورهایی می توانیم صادرات انجام دهیم؟ چه کشورهایی گواهی استاندارد ایران را قبول می کنند؟
پاسخ:
با سلام. سوال شما به صورت کلی مطرح شده؛ در ابتدا لازم است محصول مورد نظر خود را به طور مشخص تعیین نمایید. با این وجود برای کسب اطلاع در این زمینه می توانید با انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و دارویی به شماره ۸۸۰۵۱۳۹۷ تماس حاصل فرمایید. در خصوص گواهی استاندارد هم، بسته به کشور مقصد شما متفاوت می باشد که می توانید اطلاعات مربوط به آن را از اتاق های بازرگانی مشترک ایران و کشور مقصد خود بپرسید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 تماس و یا با اداره کل تجهیزات و اقلام پزشکی سازمان غذا و دارو به شماره 02166469141 نیز تماس حاصل فرمایید.
در معاونت بررسی های اقتصادی اتاق تهران نیز دو گزارش «وضعیت تجارت اقلام دارویی و پزشکی طی 9 ماهه نخست 1400» و «وضعیت تجارت اقلام دارویی و پزشکی طی 5 ماهه نخست 1400» در این زمینه تهیه شده که دسترسی به آنها از طریق آدرس https://tccim.ir/?addr=gmog42 و https://tccim.ir/?addr=5r0i21 امکانپذیر می باشد.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام