مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13386 عددبا سلام و احترام لطفا در مورد نحوه بازاریابی و فروش میگو راهنمایی بفرمایید . ممنون
پاسخ:
با سلام؛ چنانچه منظور شما بازاریابی صادراتی این محصول است، پیشنهاد می شود ابتدا بازار هدف خود را مشخص نمایید. بدین منظور می توانید از سوابق صادراتی محصول در ایران نیز بهره برداری و مقاصد صادراتی بالقوه را که در سال های گذشته از ایران واردات داشته اند، شناسایی نمایید. به عنوان نمونه؛ بررسی کدهای تعرفه مرتبط با میگو (اقلام ذیل کد تعرفه چهار رقمی 0306) در آمارهای گمرک نشان می دهد طی ده ماهه نخست سال 1401، تنها از کد تعرفه 03061700 (سایر انواع میگو) حدود 27.9 هزارتن به ارزش 99.6 میلیون دلار صادر شده که مقصد عمده صادراتی آن، کشور روسیه با سهم حدود 48.3 درصد از کل ارزش صادرات بوده است. برای دسترسی به جزئیات آماری سال های قبل نیز می توانید به بخش آمار گمرک ایران به آدرس https://tccim.ir/?addr=qkfr26 مراجعه نمایید. ضمناً، برای کسب اطلاعات در زمینه تولید و تجارت میگو و مشاهده فهرست شرکت های فعال در زمینه آبزیان می‏ توانید به سایت اتحادیه تولید و تجارت آبزیان ایران به آدرس https://seairan.com/ مراجعه و یا با شماره تماس 8888458-021 ارتباط برقرار نمایید.
برای شناسایی شرکای بالقوه تجاری، می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ نیز بهره برداری کنید. علاوه بر این، برخی از کشورها دایرکتوری های تجاری از فهرست واردکنندگان و صادرکنندگان خود از طریق مراجع معتبر مانند اتاق های بازرگانی و یا سازمان های دولتی ارائه می کنند و به صورت آنلاین در اختیار تجار قرار می دهند. به عنوان نمونه؛ وزرات اقتصاد روسیه دایرکتوری برای شرکت های روسی دارد که برخی از آن ها را در اختیار شرکت های خارجی قرار می دهد. در آدرس http://www.ved.gov.ru/eng/companies/business/ ، می توانید فهرستی از این شرکت ها را بر اساس منابع مختلف مشاهده نمایید. شایان ذکر است برای اعتبارسنجی شرکای تجاری شناسایی شده نیز می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران که توضیحات تکمیلی آن در آدرس https://egfi.ir/page-newmain/fa/0/form/pId123 ارائه شده است، بهره برداری نمایید.
چنانچه میخواهید بازاریابی این محصول را به شرکت های معتبر در این زمینه برون سپاری کنید، پیشنهاد می شود از خدمات شرکت‏های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت بهره برداری کنید. فهرست این شرکت ها، به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی و همچنین مشخصات تماس در آدرس https://tccim.ir/?addr=r5ko31 قابل دسترسی است.
برای کسب اطلاعات در زمینه قوانین و مقررات صادرات محصول مورد نظر خود می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و اتاق های مشترک بازرگانی ایران با کشور مقصد ارتباط برقرر نمایید. همچنین برای اطلاع از دستورالعمل ها و ضوابط در زمینه تولید میگو می توانید با دفتر امور میگو و آبزیان دریایی سازمان شیلات ایران به آدرس https://www.fisheries.ir/site/vahed.aspx?idvahed=24 ارتباط برقرار نمایید.
 
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام