مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13386 عددباسلام واحترام جسارتا من یه سوال در مورد آمار واردات ماده پرکربنات سدیم سبک مطرح کرده بودم که با توجه به پاسخ مشاور محترم (کد 48379) که فرموده بودند با دفترصادرات و واردات وزارت صمت تماس برقرار کنم منتهی باتوجه به شماره های مربوطه در پاسخ کسی پاسخ گو این مطلب نمی باشد همچنین به دفتر کد تعرفه اتاق بازرگانی ایران نیز حضوری مراجعه نمودم که گفتند باید اقدام به تعیین کد تعرفه نمایم درحالی که ماده مزبور در کد تعرفه کلی 2836900(سایر کربنات ها، پرا کسو کربنات ها وکربنات امونیوم تجارتی که دارای کاربامات آمونیوم باشد غیر از موارد مذکور در شماره های 28369200 تا 28362000) می باشد . و با این کد تعرفه وارد کشور شده است . پس ایا اگر من اقدام به تعین کد تعرفه صرفا جهت این مواد نمایم می توان به آمار دقیق واردات مواد مربوطه دست یافت یا غیر . باتشکر
پاسخ:
با سلام؛ همانطور که در مشاوره 48379 نیز اشاره شده است، برای تعیین کد تعرفه دقیق محصول مورد نظر خود می بایست با دفتر تعیین تعرفه گمرک با مشخصات زیر ارتباط برقرار نمایید:
نشانی: خیابان شهید بهشتی - روبروی خیابان پاکستان - ساختمان مرکزی گمرک ایران - طبقه ششم
تلفن : 88501439

با توجه به اینکه کد تعرفه مجزایی برای این محصول تعریف نشده است، پیشنهاد می شود برای دسترسی به آمار واردات محصول مورد نظر خود از انجمن مربوطه کمک بگیرید. در این راستا می توانید از خدمات مشاوره انجمن واردکنندگان مواد شیمیایی استان تهران، که شامل یک مرکز مشاوره تخصصی می‌شود که برای بهبود عملکرد شرکت‌ها در مسائل گمرکی، قراردادی و بازرگانی به شرکت‌های واردکننده مشاوره بگیرید:
آدرس سایت: https://tcia.ir/
شماره تماس: 88717858
شایان ذکر است برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید ازدفتر آمار و خدمات ماشینی گمرک نیز کمک بگیرید.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام