مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13384 عددبا سلام و درود فراوان من تولید کننده مبلمان کلاسیک و راحتی هستم ممنون میشم که نحوه استارت صادرات و همچنین همکاری با شرکت شما را بفرمایید با احترام
پاسخ:
با سلام، مبلمان و اجزا و قطعات آنها تحت تعرفه 9401 طبقه بندی می شوند. طی ده ماهه نخست 1401 ارزش صادرات کالاهای مذکور از ایران به سایر کشورها حدود 9.3 میلیون دلار بوده که بیشترین صادرات مزبور به کشورهای عراق با رقم 7.2 میلیون دلار، روسیه با رقم 899 هزاردلار و امارات متحده عربی با رقم 284 هزاردلار انجام شده است.

برای دست یابی به اطلاعات موردنیاز در خصوص نحوه صادرات مبلمان و قوانین و مقررات مربوط به آن، منابع زیر معرفی می شوند:

اخذ کارت بازرگانی، که اطلاعات مرتبط با چگونگی دریافت آن در قسمت صدور و تمدید کارت عضویت و بازرگانی سایت اتاق بازرگانی تهران به آدرس https://tccim.ir/page?pageid=98 در دسترس است.
استفاده از دوره های آموزشی مرتبط با فرآیندهای صادرات
http://itecc.tccim.ir/module.aspx?pageid=16
برای کسب اطلاع در خصوص قوانین و مقررات مربوط به صادرات می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 و سازمان توسعه تجارت به شماره 02121919 تماس حاصل فرمایید.
استفاده از خدمات اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان http://furniran.com/ (شماره تماس: 02188615797)
برای کسب اطلاع در خصوص قوانین و مقررات مربوط به کشور هدف (مقصد صادراتی) می توانید با اتاق های مشترک بازرگانی ایران و آن کشور تماس حاصل نمایید.
در سایت سازمان توسعه تجارت اطلاعات تماس رایزنان بازرگانی ج.ا.ایران مستقر در کشورهای هدف قرار گرفته است که برای دسترسی به آنها می توانید به آدرس https://tccim.ir/?addr=6wcl17 مراجعه فرمایید
جهت یافتن شریک بالقوه تجاری از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید.
ضمناً برای اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود نیز می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید.توضیحات تکمیلی در این خصوص در آدرس https://egfi.ir/page-newmain/fa/0/form/pId123ارائه شده است.
چنانچه در زمینه محصول یا کشور مشخصی نیازمند دریافت خدمات از شرکت های بازرگانی هستید، پیشنهاد می شود از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت ایران که فهرست آنها در آدرس https://tccim.ir/?addr=dvqe33 موجود است بهره برداری نمایید.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام