مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13386 عددبا سلام در مورد صادرات دام به کشور عراق اطلاعات میخواستم، چطور میتونم مشتری و بازار هدف رو در این کشور پیدا کنم؟به چه مجوز هایی نیاز دارم برای صادر کردن ؟ آیا برای صادر کردن دام نیاز به مجوز از سمت جهاد کشاورزی دارم؟ این کالا نیاز به قرنطینه و آزمایش دارد؟ با تشکر 🙏
پاسخ:
با سلام؛ در پاسخ به قسمت اول سوال شما، برای یافتن شریک تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید و یا از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آنها در آدرس https://tccim.ir/?addr=wdgi21 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید. برای اعتبارسنجی شرکای تجاری بالقوه خود نیز می توانید از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران، استفاده کنید. توضیحات تکمیلی در این خصوص در آدرس https://egfi.ir/page-newmain/fa/0/form/pId123ارائه شده است.
ضمناً، برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می توانید با دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت به شماره های 22664072-22664071 ، رایزن بازرگانی ایران در کشور عراق (جناب آقای عبدالامیر ربیهاوی) به شماره 009647700055151 و اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق به شماره 88814181 نیز ارتباط برقرار نمایید.
در خصوص قسمت دوم سوال شما؛ صادرات دام زنده، به شرط تعادل بازار داخل و به منظور کنترل قیمت‌ها و پیشگیری از قاچاق دامی، بر اساسی مقرراتی خاص با مجوز سازمان دامپزشکی کشور قابل انجام است. البته در مقاطعی که در بازار داخل کمبود باشد، صادرات دام زنده و حتی گوشت ممنوع اعلام می‌ شود. متقاضی صادرات دام زنده باید درخواست خود را همراه با مستندات به سازمان جهاد کشاورزی استان ارائه ‌دهد و پس از صدور تاییدیه فنی توسط سازمان (رعایت سقف مجاز طبق نظر معاونت امور تولیدات دامی و سازمان امور عشایر کشور کنترل می‌ شود)، به منظور صدور گواهی بهداشتی و قرنطینه‌ ای، مجوز صادرات برای صادرکنندگان دارای اهلیت به اداره دامپزشکی استان ارسال می‌ شود. صادرکننده دام موظف است کلیه پروتکل‌ های اعلامی سازمان دامپزشکی کشور و معاونت امور تولیدات دامی (شامل الزامات بهداشتی و ضوابط قرنطینه‌ای و همچنین رعایت سن، جنس و نژاد) را رعایت نماید.
 
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام