مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13503 عددبا سلام و عرض ادب پیشاپیش از اینکه فرصت دریافت مشاوره و بیان مشکلات را برای تمامی تجار قرار داده اید سپاسگذارم من از طرف شرکت تولید فیبر ایران درخواست دارم جهت گسترش عالیت های این شرکت با صادرات محصولات خود از شما درخواست دارم با توجه به آمار ها و دایرکتوری های موجود لیست شرکت های ثبت شده با عنوان خریدار محصول با کد تعرفه 44170000 را دریافت کنم باتشکر مجدد از همکاری شما
پاسخ:
با سلام، سوال شما نسبتاً مبهم طرح شده است. چنانچه منظور شما، فهرست خریداران خارجی محصولات تولید داخل است، گمرک به عنوان مرجع رسمی انتشار آمارهای تجاری، اطلاعات صادرات را به تفکیک مشخصات خریداران منتشر نمی کند. با این وجود منابع اطلاعاتی زیر برای شناسایی شرکای بالقوه تجاری محصول مورد نظر شما پیشنهاد می‏ شود:

برخی از کشورها ،دایرکتوری های تجاری از فهرست واردکنندگان و صادرکنندگان خود از طریق مراجع معتبر مانند اتاق های بازرگانی و یا برخی سازمان های دولتی ارائه می کنند و به صورت آنلاین در اختیار تجار قرار می دهند، در صورت مشخص کردن کشور هدف، می توانید از این اطلاعات بهره برداری نمایید. به عنوان نمونه؛ وزرات اقتصاد روسیه دایرکتوری برای شرکت های روسی دارد که برخی از آن ها را در اختیار شرکت های خارجی قرار می دهد. در آدرس http://www.ved.gov.ru/eng/companies/business/ ، می توانید فهرستی از این شرکت ها را بر اساس منابع مختلف مشاهده نمایید.

برای کسب اطلاعات در زمینه تامین کنندگان می توانید به سایت مرکز تجارت بین المللی به آدرسhttps://www.trademap.org/Index.aspx مراجعه نمایید. در این سایت، با انتخاب گزینه واردات و درج کد تعرفه محصول و انتخاب نام کشور واردکننده، سری زمانی واردات محصول مورد نظر در کشور مشخص شده، نمایش داده می شود. در صفحه جدید، با انتخاب گزینه Companies، اطلاعات شرکت های واردکننده نمایش داده می شود، اما باید توجه داشت که تایید اعتبار این شرکت مستلزم بررسی های بیشتر است و می بایست این اطلاعات را با منابع رسمی کشور مقصد انطباق دهید.

همچنین شما می توانید از خدمات شرکت های مدیریت صادرات مورد تایید سازمان توسعه تجارت که فهرست آنها در آدرس https://tccim.ir/?addr=wdgi21 به تفکیک زمینه فعالیت و کشورهای هدف صادراتی موجود است، بهره برداری نمایید و یا با رایزنان بازرگانی ج.ا.ایران مستقر در کشورهای هدف که اطلاعات تماس آن ها در آدرس https://tccim.ir/?addr=h7ty22 قابل مشاهده است، ارتباط برقرار نمایید.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام