مشاوره

تعداد سوالات مطرح شده توسط کاربران 13774 عددسلام، من در حال حاضر دانشجوی مهندسی اقتصاد آی تی در کشور آلمان هستم و علاقمند به فعالیت اقتصادی و تاسیس یک شرکت در آلمان هستم. در این زمینه از شما درخواست همکاری و مشاوره دارم. با آرزوی شب و روز خوش. حسن محمدی
پاسخ:
با سلام؛ سوال شما به صورت کلی مطرح شده و برای کسب اطلاع در خصوص نحوه تاسیس شرکت در آلمان و اطلاع از قوانین به روز شده تجاری این کشور می توانید با اتاق بازرگانی مشترک ایران و آلمان به آدرس اینترنتی: www.iran.ahk.de و شماره تماس: 81331000-021 ارتباط برقرار نمایید. ضمنا سایت https://www.wlw.at/ در رابطه با نحوه ثبت یک شرکت در آلمان برای بررسی و بهره برداری معرفی می شود.
در کنار آگاهی از نحوه ثبت شرکت خود می بایست ممنوعیت صادرات و واردات کالای مورد نظر خود را سنجیده و برای خود شریک تجاری پیدا کنید که در این زمینه برای یافتن شریک تجاری می توانید از شبکه تجاری کومپاس به آدرس https://ir.kompass.com/ استفاده کنید. همچنین شما می توانید از طریق سایت مرکز تجارت بین المللی به فهرست واردکنندگان و صادرکنندگان کالاهای موردنظر در مقاصد مختلف دسترسی داشته باشید. برای این منظور شما می توانید به سایت مرکز تجارت بین المللی به آدرسhttps://www.trademap.org/Index.aspx مراجعه نمایید. در این سایت، با انتخاب گزینه واردات و یا صادرات و درج کد تعرفه محصول و انتخاب نام کشور واردکننده، سری زمانی واردات محصول مورد نظر در کشور مشخص شده نمایش داده می شود. در صفحه جدید، با انتخاب گزینه Companies ، اطلاعات شرکت های واردکننده و یا صادرکننده نمایش داده می شود. یادآوری می شود که برای اطمینان از اعتبار و فعال بودن شرکت خریدار لازم است با استفاده از اتاق های مشترک بازرگانی، اعتبار شرکت موردنظر را استعلام فرمایید.  
 

ثبت پرسش جدیدارسال پیام